Închide meniul

Jurnalistul din Namibia i-a răspuns dur lui Florentino Perez, după ce a fost criticat că nu l-a votat pe Vinicius la Balonul de Aur

Publicat: 26 noiembrie 2024, 13:13

Comentarii
Jurnalistul din Namibia i-a răspuns dur lui Florentino Perez, după ce a fost criticat că nu l-a votat pe Vinicius la Balonul de Aur

Florentino Perez a primit un răspuns dur din Namibia | Profimedia

Criticat de Florentino Perez pentru că nu i-a dat un vot lui Vinicius şi a jucat un rol în eşecul brazilianului de a câştiga Balonul de Aur, jurnalistul namibian Sheefeni Nicodemus i-a răspuns preşedintelui Real Madrid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vinicius a pierdut Balonul de Aur în faţa lui Rodri, deşi era considerat favorit înaintea Galei de la Paris.

Florentino Perez a primit un răspuns dur din Namibia

Sunt jurnalişti despre care nimeni nu a auzit nimeni şi care au votat în acest an. Fără voturile jurnaliştilor din ţări precum Uganda, Namibia, Albania şi Finlanda, Vinicius ar fi câştigat Balonul de Aur”, a spus Florentino Perez, în weeekend, la Adunarea Generală a clubului Real Madrid, scrie news.ro.

Sheefeni Nicodemus, jurnalistul namibian desemnat să voteze pentru câştigătorul Balonului de Aur, direct vizat de comentariile preşedintelui spaniol, a oferit un răspuns, luni, la Cadena Ser.

„Practic, bănuiesc că acestea sunt doar cuvintele cuiva frustrat ca domnul Pérez”, a spus el. „Adică, el simte că oamenii din ţara mea şi din celelalte ţări menţionate nu au un vot semnificativ pentru că suntem oameni inferiori. Aş dori doar să ştiu: dacă aş fi din una dintre cele mai importante naţiuni fotbalistice şi nu aş fi de acord cu opinia dumneavoastră, care ar fi argumentul dumneavoastră?”, a afirmat acesta.

Reclamă
Reclamă

Jurnaliştii din Finlanda, Namibia şi El Salvador au fost singurii care nu l-au inclus pe Vinicius în top 10. Sheefeni Nicodemus a optat pentru Jude Bellingham pe primul loc, în faţa lui Rodri şi Lamine Yamal.

Un nou trofeu ratat de Vinicius! Jude Bellingham i-a luat faţa colegului de la Real Madrid

Vinicius Junior a ratat un alt trofeu, după ce a pierdut Balonul de Aur în faţa lui Rodri. Jude Bellingham a câştigat trofeul pentru cel mai bun jucător din LA Liga, din sezonul trecut. Jude Bellingham, mijlocaşul echipei Real Madrid, a fost votat de colegii săi cel mai bun jucător din La Liga al sezonului 2023-2024, după ce a avut o contribuţie majoră la câştigarea titlului de către Los Merengues.

Asociaţia Fotbaliştilor Spanioli (AFE) l-a recompensat pe englez, care a reuşit câteva performanţe uluitoare sub noile sale culori, după ce a semnat cu Borussia Dortmund în vara anului 2023.

Reclamă

El a încheiat sezonul cu 19 goluri şi cinci pase decisive în 28 de meciuri, jucând un rol-cheie în triumful Realului în campionatul Spaniei. „Vă mulţumesc foarte mult pentru că m-aţi ales jucătorul AFE în sezonul trecut, sunt foarte mândru”, a reacţionat el sobru într-o înregistrare video, scrie news.ro.

El nu a participat la ceremonie, care a avut loc în Plaza de Toros de Las Ventas (Madrid), deoarece Los Merengues se pregătesc pentru o un meci crucial la Liverpool în Liga Campionilor, miercuri (22.00).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:39
Transferul lui Andre Duarte e doar începutul. Urmează alte super-transferuri la FCSB. Anunţul lui Mihai Stoica
8:32
Ce gest ruşinos a făcut echipa lui Ronaldinho faţă de un fotograf român
8:17
Ce notă a luat Andrei Raţiu pentru evoluţia din meciul Rayo Vallecano – Valencia, 1-1
8:00
Cum pot deveni Lando, Max sau Oscar campioni
6:34
VIDEORomânia – Franţa 6-8. Tricolorii au pierdut dramatic calificarea în Stage 2 la Campionatul Mondial Echipe Mixte
0:12
A părăsit terenul în lacrimi cu Danemarca și a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Ungaria: „Asta trebuie să facem”
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes” 6 Afacerea în care Dan Șucu are pierderi de 33,3 milioane de euro. Raport fiscal dezastruos pentru român
Citește și