Închide meniul
Foto

Cum a fost surprins Dan Şucu, la doar câteva secunde după ce Alexandru Tudorie a marcat în Giuleşti

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 noiembrie 2024, 22:26

Comentarii
Cum a fost surprins Dan Şucu, la doar câteva secunde după ce Alexandru Tudorie a marcat în Giuleşti

Alexandru Tudorie a egalat în Giuleşti | Captură Digisport

Rapid a deschis scorul cu Petrolul şi părea că se îndreaptă spre o victorie în derby. În minutul 62, Petrolul a egalat la capătul unei faze superbe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 62, Roche a trimis o pasă în adâncime, la Dumitriu, cel care şi-a trimis mingea în propria poartă. Acesta a centrat perfect în careu, acolo de unde Alexandru Tudorie a trimis în poarta lui Aioani.

Dan Şucu, imaginea dezamăgirii după ce Alexandru Tudorie a marcat

Imediat, camerele TV s-au mutat pe acţionarul majoritar al Rapidului, Dan Şucu. Dezamăgirea se putea citi pe faţa lui Şucu, imediat după ce Tudorie a egalat. (VEZI IMAGINI ÎN GALERIA FOTO)

Rapid a deschis scorul în minutul 54, când Dimitriu a deviat mingea în propria poartă după ce Paşcanu trimisese cu capul. Petrolul a egalat pentru 8 minute, prin Alexandru Tudorie.

Meciul a început prost pentru giuleşteni, portarul titular Siegrist s-a accidentat la încălzire şi a fost înlocuit cu Aioani. Prima mare ocazie a întâlnirii a venit în minutul 27, când Tidiane Keita a şutat de la distanţă şi a lovit bara porţii gazdelor. După şase minute, Papp a reluat cu capul din faţa porţii, dar Aioanii a respins incredibil şi a păstrat tabela nemodificată.

Reclamă
Reclamă

Gazdele au deschis scorul în minutul 54, când Dumitriu a înscris în propria poartă, însă fundaşul ploieştean şi-a răscumpărat greşeala opt minute mai târziu. Roche a pasat lung, Dumitriu s-a infiltrat foarte bine pe flancul stâng şi a pasat excelent în careu pentru Alexandru Tudorie, iar acesta a egalat.

În minutul 71 s-a accidentat arbitrul Florin Andrei şi locul acestuia a fost luat de arbitrul de rezervă, Iulian Dima. Rapid nu a avut forţa de a reuşi golul victoriei, chiar dacă înfruntarea a fost prelungită cu zece minute, şi partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Petrolul are acum 27 de puncte şi ocupă locul 6 în clasament, iar Rapid este pe 7, cu 25 de puncte.

Reclamă

RAPID: Aioani – Cr. Manea, Cr. Ignat, Paşcanu – Onea, T. Christensen (Grameni 83), Hromada (Emmers 72), Borza – R. Pop (Burmaz 46), Boupendza (A. Dobre 84), Petrila (Hasani 89). ANTRENOR: Marius Şumudică

PETROLUL: Zima – Ricardinho, Y. Roche, Papp, L. Dumitriu – Jyry, T. Keita (Hanca 89) – M. Rădulescu (D. Radu 71), Mateiu, Grozav – Al. Tudorie (Moussaki 79). ANTRENOR: Mehmet Topal

Cartonaşe galbene: – / Al. Tudorie 45, Y. Roche 56, Grozav 90+5, Papp 90+9

Arbitri: Florin Andrei – Tunyogi Ferencz, Stelian Slabu

Arbitri VAR: Andrei Chivulete – Sorin Costreie

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 5 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 6 “Poate să se supere nea Mircea” Adrian Mutu a spus ce jucător din Liga 1 trebuia convocat la naţională!
Citește și