Reacţia furioasă a lui Răzvan Lucescu, după ce a fost suspendat 4 luni în Grecia: „Sistemul protejează formaţii din Atena! Mi se confirmă”

Publicat: 30 decembrie 2024, 17:25

Comentarii
Reacţia furioasă a lui Răzvan Lucescu, după ce a fost suspendat 4 luni în Grecia: „Sistemul protejează formaţii din Atena! Mi se confirmă

Răzvan Lucescu, reacţie nervoasă / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Răzvan Lucescu a avut o reacţie furioasă după ce a fost suspendat 4 luni în Grecia. Antrenorul lui PAOK a fost suspendat 4 luni după scandalul uriaş de la finalul partidei cu AEK Atena.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul român a avut o primă reacţie dură şi a spus că i se confirmă că „sistemul din Grecia” vrea să lovească în el, dar şi în PAOK.

Răzvan Lucescu a avut o reacţie furioasă după suspendarea de 4 luni din Grecia

Mi se confirmă încă o dată că tot ceea ce am spus este adevărat. Sistemul vrea să lovească în mine, în PAOK, același sistem care protejează formațiile din Atena. Când s-au întâmplat lucruri oarecum similare, în cu totul alte situații, s-au închis ochii și nu s-a sesizat absolut nimeni.

Ăsta e sistemul, nu avem ce face, decât să strângem rândurile și mai mult, să ne unim, să nu cedăm, să luptăm pentru gloria și mândria Salonicului și a lui PAOK.

Iar replica noastră să vină ca în 2019, pe teren. Și să fim din nou învingători. Știu tot ce se petrece din 2018 încoace, când ne-a fost furat campionatul (n.r. – În 2018, PAOK a pierdut titlul la comisii, după ce patronul echipei a intrat cu pistolul pe teren). Si atunci, și acum, o lovitură nedreaptă.

Reclamă
Reclamă

La ceea ce s-a întâmplat, și un meci de suspendare ar fi fost o pedeapsa nedreaptă. Așa lucrează sistemul anti PAOK. Sistemul care favorizează Atena. Vor sa ne destabilizeze prim orice mijloace. Dar vom răspunde ca-n 2019 (n.r. – când PAOK a luat titlul), pe teren, cu forță”, a declarat Răzvan Lucescu, pentru gsp.ro.

Răzvan Lucescu, suspendat 4 luni

Răzvan Lucescu a primit cea mai dură pedeapsă de când antrenează în Superliga Greciei, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY. Lucescu a fost suspendat 4 luni şi amendat cu 15.000 de euro pentru incidentele de la meciul cu AEK, de pe 18 decembrie.

Conform gazzetta.gr, Lucescu nu va avea voie să stea pe bancă în timpul meciurilor lui PAOK şi nu va putea avea acces nici la vestiare, pe durata partidelor. El va reveni abia în luna aprilie.

Reclamă

Românul nu este singurul sancţionat de Federaţia Greacă: asistenţii Pantelis Konstantinidis , Georgios Tsonakas , Georgios Theodoridis și Athanasios Kapoulas au primit aceeaşi sancţiune, plus câte o amendă de 15.000 de euro.

Nu a scăpat nici PAOK: clubul lui Savvidis a fost amendat de asemenea cu 30.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:36

Prin ce trece Târnovanu, după ce a fost pus la zid de Becali: „Nu știu cine i-a spus asta lui Gigi, nu e adevărat!”

15:04

Mihai Stoica a anunţat un nou transfer la FCSB: „E chestiune de zile”

14:50

Clubul de liga a cincea a refuzat un milion de euro pentru vedeta echipei! A considerat suma prea mică

14:35

Doliu în UFC! Allan Nascimento a murit la 34 de ani

14:27

Universitatea Craiova a dat lovitura! 600.000 de euro pentru jucătorul de care Mihai Rotaru voia să scape

14:07

Eroul Spaniei la Cupa Mondială a rupt tăcerea, după ce a promovat mesajul „Make Spain Great Again”

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 3 Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali 4 VideoFCSB, aproape de un nou transfer important! Jucătorul e la București și Becali îl așteaptă la negocieri 5 Jovo Lukic pleacă de la U Cluj pentru o sumă record! 6 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază
Citește și