Închide meniul

“Ți-a fost teamă de Gigi Becali?” Daniel Bîrligea a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre schimbările dictate de patronul de la FCSB

Alex Ioniță Publicat: 13 ianuarie 2025, 17:10

Comentarii
Ți-a fost teamă de Gigi Becali? Daniel Bîrligea a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre schimbările dictate de patronul de la FCSB

Gigi Becali l-a transferat pe Daniel Bîrligea de la CFR Cluj / Profimedia

Daniel Bîrligea a fost întrebat dacă i-a fost teamă de Gigi Becali, în vreun moment de la transferul la FCSB, și a dat răspunsul pe loc. Atacantul campioanei a vorbit deschis despre presiunea de la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Bîrligea s-a impus rapid la echipa antrenată de Elias Charalambous. Până în momentul de față a adunat 11 goluri în 19 meciuri, în tricoul campioanei, în toate competițiile.

Cum a răspuns Daniel Bîrligea, după ce a fost întrebat dacă s-a temut de Gigi Becali

Chiar dacă trece printr-o perioadă excelentă la FCSB, Daniel Bîrligea a recunoscut că resimte presiunea patronului, la anumite meciuri.

Întrebat dacă s-a temut vreodată că ar putea fi schimbat de Gigi Becali, Daniel Bîrligea a recunoscut că ordinele patronului reprezintă o presiune suplimentară la FCSB.

Totuși, acesta a dat asigurări că, în anumite momente, știa că va fi schimbat de către patron.

Reclamă
Reclamă

“(n.r. Ți-a fost teamă de schimbările dictate de Gigi Becali?) La FCSB îți dai și tu seama când joci bine și când nu. Mi-am dat și eu seama câteodată când n-am jucat bine și când am făcut-o mai prost. Știam și eu că trebuia să fiu schimbat, nu neapărat la pauză sau când face el schimbările.

Trebuia să fiu schimbat pentru că un jucător nu poate fi sută la sută mereu. Totuși, la chestia asta te ajută mult colegii. Cu Midtjylland, mă gândeam că n-am făcut foarte multe în prima repriză. Am intrat 8 secunde în a doua repriză și ați văzut ce a ieșit (n.r. – a marcat).

Dacă faci sau nu schimbarea aceea, acum că te gândești, nu mai venea golul ăla”, a spus Daniel Bîrligea, citat de golazo.ro.

Reclamă

Cum a încercat Marius Șumudică să i-l „sufle” pe Daniel Bîrligea lui Gigi Becali

Daniel Bîrligea a dezvăluit cum a ajuns să fie transferat de Gigi Becali de la CFR Cluj. Golgheterul FCSB-ului a anunţat că nu a stat pe gânduri când a fost sunat de latifundiarul din Pipera. Totuşi, era dispus să ajungă şi la Rapid.

Bîrligea a recunoscut că, înainte să bată palma cu Gigi Becali, Marius Şumudică a încercat să îl convingă să semneze cu Rapid. Dan Şucu a intrat la licitaţie şi îi făcuse o ofertă lui Neluţu Varga.

Vârful de 24 de ani a precizat că visul lui era să joace la FCSB şi nu a mai ţinut cont de oferta primită.

”Eram în vacanță, pe Insula Mare a Brăilei, la grătar, lângă Dunăre, și am văzut pe TikTok că Bîrligea se duce la Rapid sau la FCSB.

Pe TikTok am aflat că cineva vrea să mă vândă. Nici acum nu am descoperit cine m-a vândut. L-am sunat pe managerul meu, nu știam nimic, unchii mei sunt amândoi fani FCSB și m-a sunat Șumudică, întrebându-mă dacă vreau sau nu să plec.

I-am spus că nu știu sigur dacă vreau să plec, dar dacă vine vreo ofertă, plec. După vreo 30 de minute, mă sună Becali. Înainte de asta, i-am zis unchiului meu că, dacă mă sună Becali, mă duc la FCSB.

După vreo 30 de minute – o oră, văd un număr, dar nu am reușit să răspund pentru că nu aveam telefonul la mine.

După un timp, văd pe Whatsapp poză cu domnul Becali. Nu-mi amintesc cine m-a sunat, dar mi-a spus: ‘Gata, te-am cumpărat, mâine dimineață te aștept la vizita medicală!’ Și de acolo am început să vorbesc cu managerul meu. Eu din partea CFR-ului nu știam nimic”, a declarat Daniel Bîrligea la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:30
VIDEOBernadette Szocs și Eduard Ionescu, eliminaţi în semifinale de perechea fantastică Lin Shidong/Kuai Man!
17:13
EXCLUSIVSiyabonga Ngezana, Risto Radunovic și Baba Alhassan nu vor juca în Aberdeen – FCSB! Cei 3 nu au primit viza!
16:47
Un dublu campion al României a plecat de la Farul! Anunțul oficial: “Mult succes!”
16:34
Andrei Borza, mesaj direct despre posibila plecare de la Rapid! Fundașul a dat cărțile pe față
16:24
Adrian Rus, dat afară de la Pisa! Probleme uriaşe pentru internaţionalul român
15:52
Cătălin Chirilă a ratat calificarea în finala de 500 de metri de la Campionatelor Mondiale de kaiac-canoe
1 Ce jucător dispare de pe lista FCSB-ului pentru a-i face loc lui Mamadou Thiam. Anunţul lui Gigi Becali 2 Anunțul momentului pentru Dinamo! Răzvan Burleanu a dat vestea: “N-ați avut o poziție oficială” 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui 4 Adrian Mititelu a “tunat” după depunctarea de 94 de puncte a lui FCU Craiova: “Ei sunt terminați” 5 Răzvan Burleanu, prima reacţie după scandalul de la tragerea la sorţi din Cupă: “Vina a fost recunoscută” 6 Florin Prunea, discurs dur după ce Mamadou Thiam a semnat cu FCSB: “Nu e în regulă! Vor sufla şi în iaurt”
Citește și