Închide meniul

Scandal uriaş la amicalul Rapidului cu Shanghai Port! Jucătorii s-au luat la bătaie

Publicat: 15 ianuarie 2025, 15:08

Comentarii
Scandal uriaş la amicalul Rapidului cu Shanghai Port! Jucătorii s-au luat la bătaie

Colaj bătaie Rapid / Youtube Rapid

Rapid dispută în Dubai ultimul meci amical al cantonamentului de iarnă împotriva chinezilor de la Shanghai Port. Pe finalul primei reprize, spiritele s-au încins, iar jucătorii celor două echipe au sărit la bătaie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Totul a început în minutul 41, după ce Burmaz a fost lovit de un adversar la mijlocul terenului. Luka Gojkovic a sărit în apărarea coechipierului său, moment în care lucrurile au scăpat de sub control.

Scandal uriaş în amicalul Rapid – Shanghai Port

Imediat, jucătorii ambelor echipe au ajuns pe teren, iar conflictul a încetat după zeci de secunde în care mai mulţi jucători şi-au căutat dreptatea. Marius Şumudică, antrenorul giuleştenilor, a fost şi el prins în meleul de la mijlocul terenului.

INTRĂ AICI PENTRU A VEDEA BĂTAIA GENERALĂ DE LA MECIUL RAPID – SHANGHAI PORT (MIN. 41 AL MECIULUI)

Jocul s-a reluat abia în minutul 45, după ce jucătorii celor două echipe s-au calmat, iar rezervele au revenit pe bancă. Până la finalul primei reprize nu au mai existat incidente, iar cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, scor 0-0.

Reclamă
Reclamă

Acesta este al treilea şi ultimul meci amical pe care Rapid îl dispută în cantonamentul din Dubai. În primul meci, giuleştenii s-au distrat cu amatorii din Emiratele Arabe Unite de la Al Hilal United, pe care i-au învins cu 13-0, după care au pierdut partida contra campioanei din Coreea de Sud, Ulsan HD, scor 1-2.

Primul meci oficial din 2025 pentru Rapid va avea loc pe 20 ianuarie, atunci când pe Giuleşti va veni Poli Iaşi. Echipa lui Marius Şumudică se află pe locul 8 în Liga 1 după 21 de etape, cu 29 de puncte.

Rapid – Ulsan HD 1-2

Rapid a fost învinsă de Ulsan HD, în al doilea meci amical disputat în cantonamentul din Dubai. Campioana Coreei de Sud s-a impus cu 2-1, la capătul unui meci al cărui rezultat a fost decis încă din primele 45 de minute.

Reclamă

Echipa lui Marius Şumudică venea după victoria cu 13-0 în primul amical al iernii. Giuleştenii o învingeau atunci pe Al Hilal United, formaţie din liga a treia din Emiratele Arabe.

Rapid a fost cea care a deschis scorul Aaron Boupendza a înscris în minutul 12 din penalty. Alex Paşcanu a fost cel care a obţinut lovitura de la 11 metri, după o ţinere în careu.

Campioana ultimelor trei sezoane din Coreea de Sud a reuşit să întoarcă scorul înainte de pauză. Ulsan HD au deţinut controlul. Mai întâi, Um a înscris cu o lovitură de cap, de pe partea stângă, în minutul 35. Choi a înscris şi el, tot cu o lovitură de cap, în minutul 45.

În repriza a doua, Marius Şumudică a schimbat aproape toată echipa. În total, antrenorul giuleştenilor a folosit 20 de jucători.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:46
Daniel Paraschiv, prezentat oficial la Rapid. Prima reacţie a jucătorului: “Abia aştept să ne vedem în Giuleşti”
14:39
Revenire importantă la FCSB. Jucătorul care s-a pregătit normal în cantonamentul din Antalya
14:14
“Sperăm să ne luăm bilete pentru America”. Virgil Ghiţă, mesaj de luptă înaintea barajului cu Turcia
14:06
Titularul lui Inter, laude pentru Cristi Chivu. Ce s-a schimbat la echipă după venirea antrenorului român
13:32
Ce sumă uriaşă va încasa Ruben Amorim după ce a fost demis de Manchester United. “Diavolii” au cheltuit o avere în mandatul lui
13:07
“Te întorci în România?” Florin Niţă, răspuns categoric la şase luni de când a rămas fără contract
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 3 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 Rapid, negocieri avansate cu fostul fundaş al FCSB. Gigi Becali l-a pierdut gratis!
Citește și