VIDEO

San Antonio Spurs – Miami Heat 107-128. Debutantul Kal’el Ware, cel mai bun marcator al meciului

Publicat: 19 ianuarie 2025, 22:00 / Actualizat: 20 ianuarie 2025, 0:42

Comentarii
San Antonio Spurs – Miami Heat 107-128. Debutantul Kalel Ware, cel mai bun marcator al meciului

Victor Wembanyama / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Meciul San Antonio Spurs – Miami Heat a fost LIVE în AntenaPLAY. Gazdele s-au impus cu scorul de 128-107, într-un meci în care Kel’el Ware a reușit să marcheze 25 de puncte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Spurs au condus cu 13 puncte până spre punctul de mijloc al sfertului doi, însă de acolo Heat au apăsat accelerația și nu au mai întâmpinat probleme. Miami a încheiat sfertul doi cu un parțial de 20-2 și i-a ținut pe adversari la doar 11 puncte înscrise în actul secund, după care a “vărsat” 46 puncte în sfertul trei, adică la fel de multe precum în primele doua combinate.

Debutantul Kal’el Ware a fost cel mai bun marcator al meciului cu 25 puncte, acesta egalându-și recordul carierei. Duncan Robinson a avut 21, în timp ce Jimmy Butler a terminat cu 8, superstarul lui Miami fiind la al doilea joc după cele șapte meciuri de suspendare primite în urma comportamentului neadecvat în care a solicitat transferul din cauza ca nu-i se oferă prelungirea de contract pe oferta maximă admisă de ligă.

Victor Wembanyama a încheiat cu 21 puncte și 10 recuperări, înainte de excursia către țara natală, Spurs urmând să întâlnească joi și sâmbătă Indiana Pacers la Paris, doua partide care vor fi în direct în AntenaPLAY.

San Antonio Spurs – Miami Heat 107-128

Final! San Antonio Spurs – Miami Heat 107-128. Miami Heat a obținut prima victorie în NBA, după trei eșecuri suferite la rând.

Reclamă
Reclamă

Update: S-a încheiat sfertul al treilea. Miami Heat o conduce pe San Antonio Spurs, scor 92-68.

Update: Victor Wembanyama face show în San Antonio Spurs – Miami Heat.

Update: S-a încheiat sfertul al doilea. Miami Heat o conduce pe San Antonio Spurs la 5 puncte diferență, scor 46 – 41.

Update: A început meciul.

Reclamă

Cele două echipe s-au mai întâlnit în pre-sezon, pe 16 octombrie. Atunci, Miami Heat s-a impus cu 120-117 în faţa celor de la San Antonio Spurs.

În ceea ce îi priveşte pe cei de la Heat, echipa se confruntă în continuare cu probleme din cauza lui Jimmy Butler. Suspendat şapte meciuri pentru declaraţiile sale, Butler a revenit la Miami vineri, atunci când a reuşit 18 puncte, 3 recuperări şi 2 assisturi în înfrângerea cu Denver Nuggets.

Echipele profesioniste din Los Angeles vor dona o sumă uriaşă victimelor incendiilor

Douăsprezece echipe sportive profesioniste din Los Angeles s-au angajat luni să doneze un total de 8 milioane de dolari pentru a sprijini victimele incendiilor din Los Angeles şi pe cei care luptă împotriva flăcărilor, notează news.ro.

Angel City FC, Angels (Liga feminină de fotbal), Chargers (fotbal american), Clippers (baschet), Dodgers (baseball), Ducks (hochei), Galaxy (fotbal), Kings (hochei), LAFC (fotbal), Lakers (baschet), Rams (fotbal american) şi Sparks (baschet feminin) vor face contribuţii către Crucea Roşie Americană, Fundaţia Departamentului de Pompieri din Los Angeles şi alte organizaţii de ajutorare, au declarat acestea.

Echipele şi Fanatics, magazinul de îmbrăcăminte sportivă şi Fan Gear Store, vor distribui, de asemenea, produse sportive în valoare de 3 milioane de dolari locuitorilor din Los Angeles care au fost evacuaţi din casele lor şi vor distribui truse de igienă personală, rechizite şcolare, pantofi de sport şi multe altele la punctele de ajutor din oraş.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:07

S-ar întoarce Marius Ștefănescu la FCSB? Răspunsul dat de jucătorul exilat de Gigi Becali

19:55

LIVE VIDEOBrazilia – Japonia 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Neymar, rezervă

19:49

Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant!

19:20

Jannik Sinner a evitat dezastrul la Wimbledon! Italianul a sângerat, dar a învins în cinci seturi

18:52

Manchester City nu se mai opreşte, după venirea lui Maresca! Încă 110 de milioane pentru un star din Premier League

18:47

Sky Sports, anunţ şoc: Barcelona i-a găsit înlocuitor lui Robert Lewandowski!

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Răspunsul lui Eddy Gnahore la oferta FCSB. A decis transferul 3 Mihai Rotaru a primit o ofertă pentru Assad Al Hamlawi. Ce salariu i s-a propus și cât a solicitat patronul Craiovei 4 Anderson Ceara, la altă forță din Liga 1! Anunț fabulos făcut de rivala FCSB: „Undeva la 500-600.000 de euro” 5 Fără Denis Drăguș! Acesta e atacantul pe care Gigi Becali dorește să-l aducă la FCSB. A marcat de 13 ori sezonul trecut 6 Universitatea Craiova a mai dat o lovitură! Internaționalul din Capul Verde semnează cu echipa lui Filipe Coelho
Citește și