Prima reacţie a lui Gigi Becali, după ce a transferat un nou atacant la FCSB: “Au intervenit Pancu şi Şumudică să se ducă la Rapid!”

Publicat: 3 februarie 2025, 23:11

Comentarii
Prima reacţie a lui Gigi Becali, după ce a transferat un nou atacant la FCSB: Au intervenit Pancu şi Şumudică să se ducă la Rapid!

Gigi Becali / Profimedia

Gigi Becali a confirmat faptul că l-a transferat pe Andrei Gheorghiţă de la Poli Iaşi. Becali va plăti 400.000 de euro pentru jucătorul de 22 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a dat detalii despre ultimul transfer făcut la FCSB! Acesta a spus că pe Gheorghiţă l-ar fi vrut şi Şumudică la Rapid.

Prima reacţie a lui Gigi Becali, după ce a transferat un nou atacant la FCSB

“Da, l-am luat pe Gheorghiţă. L-am văzut eu de mai mult la o fază, l-am întrebat pe MM de el. Acum am zis dacă nu au găsit atacant îl iau pe Gheorghiţă. E român, e şi tânăr, are fizic, poate să iasă ceva.

El va juca atacant în stânga. Îl punem stânga, pe Bîrligea atacant şi în stânga pe Miculescu. Nu mai iau jucători mici nici dacă fuge pământul.

Cu totul plătesc 400.000 de euro. Acum 100.000 şi apoi încă 300.000 de euro din iarnă. Indiferent, dau 400.000. Acum trebuie să vedem, ei au o încurcătură cu băiatul că trebuie să îi dea 20%. Dar nu e o problemă. Băiatul nu semnează până nu primeşte. A fost de acord la un moment dat, după care s-a sucit. Că ar fi intervenit domnul Pancu, să-l ia Rapidul (n.r. a început să râdă Pancu). Ar fi intervenit Pancu cu Şumudică, să vină la Rapid“, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Becali a continuat şi a susţinut cum au încercat Pancu şi Şumudică să îl deturneze pe Andrei Gheorghiţă la Rapid. Pancu a început să râdă şi l-a contrazis imediat pe patronul de la FCSB.

“Eu ştiu că impresarul ar fi prieten cu domnul Pancu… glumesc acum, că îi spun domnul. Suntem prieteni.

Cică ar fi spus Şumudică să vină la Rapid că face mare fotbalist din el. Pancu ar fi fost un fel de intermediar (Pancu: Vă rog frumos, opriţi-vă! Cine v-a spus asta, v-a minţit). Dar eu deja semnasem contractul, cluburile s-au înţeles. Dacă el primeşte salariu dublu şi apoi îi creşte şi de 4 ori… e vorba de 20.000 de euro”, a spus Becali.

Reclamă

Andrei Gheorghiţă a fost lăudat şi de Daniel Pancu, selecţionerul naţionalei de tineret a României.

„E foarte interesant. E un jucător puternic, cu capacitate de efort, dar nu stăpâneşte finalizarea. Probabil a contat cel mai mult părerea patronului de la FCSB care tot vorbea de el în ultimele săptămâni. Nu cred că poate juca în locul lui Daniel Bîrligea„, a declarat Daniel Pancu la digisport.ro.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:57

“Farul avea nevoie de un antrenor cu experiență!” Stoican, făcut praf de Șumudică

14:41

Carolina Hurricanes, victorie dramatică în al doilea overtime! Edmonton a început cu dreptul seria cu Anaheim. Rezultele serii

13:32

Ibrahima Konate a făcut anunţul! Ce se întâmplă cu fundaşul lui Liverpool

13:23

“Am antrenor!” Gigi Becali i-a făcut ofertă cu salariu de 1,5 milioane de euro lui Mirel Rădoi

13:04

“Aţi procedat exact ca Iuda” Mama lui Alex Dobre a sărit în apărarea fiului său: “Restul e doar zgomot”

12:45

EXCLUSIVCine investește la Steaua: MApN are pe masă două oferte de milioane de euro, una din România, alta din străinătate!

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract 5 Remarcatul lui Gigi Becali după ce FCSB a învins-o pe Farul: “E cel mai bun jucător român” 6 O echipă din play-out nu a primit licenţa pentru Liga 1!
Citește și