Închide meniul
UPDATE

Lovitură pentru Hagi! Atacantul de la Farul a semnat cu noua echipă şi va avea un salariu de 40.000 de euro pe lună

Publicat: 9 februarie 2025, 16:42 / Actualizat: 9 februarie 2025, 18:30

Reclamă
Lovitură pentru Hagi! Atacantul de la Farul a semnat cu noua echipă şi va avea un salariu de 40.000 de euro pe lună

Atacantul de la Farul s-a înţeles cu noua echipă şi va avea un salariu de 40.000 de euro pe lună | Profimedia

Lovitură pentru Gică Hagi. În plin sezon, Farul a rămas fără unul dintre cei mai mulţi atacanţi. Rivaldinho a semnat cu o echipă din China.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rivaldinho pleacă de la Farul în această iarnă. Atacantul brazilian s-a înţeles cu echipa din Liga a doua din China, Qindgdao Red Lions. Rivaldihno urmează să părăsească România zilele  următoare.

Update 18:00: Farul Constanţa a anunţat plecarea lui Rivaldinho în China.

„Farul Constanța și formația chineză Qingdao Red Lions au ajuns la un acord privind transferul atacantului Rivaldo Vítor Borba Ferreira Junior. Sosit la Farul la începutul sezonului 2023/2024, Rivaldinho a evoluat în 72 de partide pentru formația noastră în toate competițiile, reușind să marcheze 14 goluri și să ofere 7 pase decisive”, a anunţat Farul.

Atacantul de la Farul s-a înţeles cu noua echipă şi va avea un salariu de 40.000 de euro pe lună

Conform digisport.ro, Rivaldinho va avea un salariu uriaş în China. Chinezii vor plăti 150.000 de euro pentru Rivaldinho, iar Farul a păstrat şi 10 la sută procent dintr-un eventual transfer.

Reclamă
Reclamă

Rivaldinho este cotat de către site-ul transfermarkt.com la 900.000 de euro. El mai avea contract cu Farul până în vara lui 2026. Tatăl lui Rivaldinho, Rivaldo, face parte din acţionariatul clubului Farul. Fostul „Balon de Aur” deţine 10% din acţiunile clubului constănţean.

Rivaldinho a marcat de 5 ori pentru Farul în cele 24 de meciuri jucate în acest sezon pentru Farul.

Marius Şumudică l-a cerut pe Denis Alibec: „L-am sunat pe Gică Hagi!”

„Şumi” a încercat să îl aducă pe fostul golgheter din Giuleşti, Marko Dugandzic, dar croatul nu şi-a dorit să îmbrace din nou tricoul alb-vişiniu.

Reclamă

Şumudică a afirmat şi că a făcut presiuni pentru a-l transfera pe Denis Alibec de la Farul. L-a sunat pe Gică Hagi, dar s-a lovit de un refuz. Până la urmă, la Rapid a ajuns Elvir Koljic.

Pentru Alibec aș pleca acum de la antrenament și aș merge direct la Constanța ca să-l iau. Am vorbit personal cu Gică, l-am sunat, și mi-a spus că nu se pune problema, că Alibec rămâne cu ei și nu pleacă”, a mai spus antrenorul Rapidului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:57

LeBron James a avut un singur mesaj pentru Luka Doncic! Starul sloven a debutat pentru Los Angeles Lakers

9:45

Aryna Sabalenka, declaraţie de mare campioană despre Simona Halep după ce românca şi-a anunţat retragerea

9:29

Kyrie Irving, selectat în locul lui Anthony Davis pentru All-Star Game (luni, 03:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

9:28

Procesul Simonei Halep începe la New York! Suma uriaşă pe care o cere fostul număr 1 WTA

8:44

Vinicius, aproape de plecarea de la Real Madrid! Spaniolii anunţă „bomba” pe piaţa transferurilor. Formaţia de top cu care negociază brazilianul

8:37

Ce salariu va avea Jordan Gele la FCSB

1 UPDATEOFICIAL! Vasile Mogoş a fost prezentat de Universitatea Craiova. Mirel Rădoi, lovitură pentru Dinamo în ultima zi de mercato 2 Vladislav Blănuţă a luat decizia în ultima zi a perioadei de mercato. Echipa la care va evolua: „Am avut o discuție cu Adrian Mititelu” 3 Jucătorul care a ajuns la FCSB în ultimele ore de mercato: „Am decis să îl dăm!” Anunţul care îl încântă pe Gigi Becali 4 Gigi Becali mai forţează un transfer la FCSB! Trimite la schimb un jucător pe care a plătit 300.000 de euro: „Azi l-am eliberat” 5 Dan Şucu, ofertă „bombă” pentru un jucător de la CFR Cluj! Neluţu Varga a confirmat: „Suntem în negocieri. Atât am cerut!” 6 Gigi Becali l-a anunţat la FCSB, dar transferul a picat pe ultima sută de metri: „Nu ne permitem!”
Citește și