Închide meniul

Reacţia lui Victor Becali, după ce Cristi Chivu a devenit antrenorul Parmei: „E băiat inteligent, dar nu e uşor”

Publicat: 18 februarie 2025, 14:53

Reclamă
Reacţia lui Victor Becali, după ce Cristi Chivu a devenit antrenorul Parmei: „E băiat inteligent, dar nu e uşor

Reacţia lui Victor Becali, după ce Cristi Chivu a devenit antrenorul Parmei / As.ro

Victor Becali, naşul de cununie al lui Cristi Chivu, a avut o primă reacţie după ce acesta a fost prezentat oficial la Parma. Relaţiile dintre cei 2 s-au răcit în 2014, când Chivu a ales alt impresar după ce fraţii Becali au intrat la închisoare în „Dosarul Transferurilor”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă relaţiile s-au mai răcit, Victor Becali îi ţine pumnii lui Chivu şi spune că acesta poate să reuşească şi să o salveze pe Parma de la retrogradare.

Reacţia lui Victor Becali, după ce Cristi Chivu a devenit antrenorul Parmei

Foarte bine! Mă bucur pentru el! El a fost jucător, a jucat mult în Serie A, a câștigat Champions League. Nu pot decât să mă bucur pentru el. Sigur că nu e o misiune ușoară, dar nimic nu e ușor pe lumea asta. Domne, e un fost jucător care a avut foarte mulți antrenori buni, antrenori mari… a învățat de la fiecare. Are experiență la copii și juniori. Eu zic că poate să reușească la Parma, pentru că e un băiat inteligent. Dar, nimic nu e ușor pentru nimeni, nici pentru un antrenor cu experiență de 30 de ani nu e ușor.

Nu am apucat să vorbesc cu el. Nu are legătură frati-miu cu mine. Când ne vedem, vorbim. Asta e. Nu este o relație foarte specială, adică să ne vedem sau să ne auzim în fiecare zi”, a declarat Victor Becali pentru prosport.ro.

Cristian Chivu a fost prezentat de Parma. Anunţul oficial al italienilor

Cristi Chivu a fost prezentat oficial de Parma. Anunţul a fost făcut de italieni pe reţelele de socializare. Chivu îi va antrena la Parma pe internaţionalii români Dennis Man şi Valentin Mihăilă. Cristian Chivu este primul antrenor român care antrenează în Serie A după Mircea Lucescu.

Reclamă
Reclamă

„Salutare tuturor suporterilor lui Parma. Sunt Cristian Chivu. Avem nevoie de voi toți să ne susțineți. Forza Parma„, a fost mesajul scurt al lui Chivu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O salvează Cristi Chivu pe Parma de la retrogradare?

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:02

„Mi-a trimis inimioare, love, ţine la mine!” Dan Petrescu, detalii despre relaţia cu Neluţu Varga: „M-au deranjat multe lucruri”

18:30

„Steaua a meritat victoria!” Mircea Lucescu, prima reacţie după ce FCSB a eliminat-o pe PAOK din Europa League. Ce a remarcat selecţionerul

18:21

„E destul de greu de acum!” Marius Lăcătuş, reacţie fermă după ce FCSB s-a calificat în optimile Europa League

18:17

Tudorel Stoica e revoltat că echipa Armatei nu are încă drept de promovare: „Se blochează, nu se doreşte. Ar putea să fie în Liga 1 şi FCSB şi Steaua”

17:41

Un supercomputer şi-a schimbat predicţiile pentru câştigarea Champions League. Ce echipe au primit mai multe şanse, după tragerea la sorţi a optimilor

17:40

VideoReacţia lui Tudorel Stoica după ce FCSB a picat cu Lyon în optimile Europa League: „Acum vor întâlni şi ei o echipă adevărată, că până acum…”

1 Câţi bani a câştigat Gigi Becali, după ce FCSB s-a calificat în optimile din Europa League. Tun financiar dat de patronul campioanei 2 Câţi bani a câştigat Istvan Kovacs după ce a arbitrat Real Madrid – Manchester City! Ce sume oferă UEFA în fazele eliminatorii 3 Decizia luată de Gigi Becali, imediat după victoria cu PAOK Salonic! Anunţul făcut de patronul de la FCSB 4 Răzvan Lucescu a dat verdictul după FCSB – PAOK 2-0: „Steaua a meritat calificarea! Eu spun Steaua pentru că pentru mine este Steaua!” 5 Gigi Becali a anunţat ce prime au primit jucătorii FCSB după calificarea în optimile Europa League: „Mi-a zis Tănase” 6 FotoFCSB – PAOK Salonic 2-0. Calificare uriaşă pentru roş-albaştri în optimile Europa League! Cisotti şi Miculescu au răpus echipa lui Răzvan Lucescu
Citește și