Închide meniul

Interes uriaş pentru România – Bosnia (21 martie, Antena 1 și AntenaPLAY)! Câte bilete au mai rămas după primele 48 de ore

Alex Masgras Publicat: 23 februarie 2025, 14:10

Reclamă
Interes uriaş pentru România – Bosnia (21 martie, Antena 1 și AntenaPLAY)! Câte bilete au mai rămas după primele 48 de ore

România, înaintea unui meci / Profimedia

Naţionala României se pregăteşte pentru debutul în preliminariile World Cup 2026, iar primul meci va avea loc pe Arena Naţională, pe 21 martie, împotriva Bosniei. Duelul va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, de la ora 21:45.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe 21 februarie, FRF a scos la vânzare biletele pentru meciul cu Bosnia. În doar 48 de ore, 40.000 de bilete au fost vândute.

Au mai rămas 9000 de bilete pentru meciul România – Bosnia, din preliminariile World Cup 2026

România vrea să revină la un turneu final de Campionat Mondial, după ce ultima prezenţă la această competiţie a avut loc în 1998. Se vor împlini 28 de ani în 2026, atunci când va avea loc turneul găzduit de Statele Unite, Canada şi Mexic şi care va fi transmis, în exclusivitate, în Universul Antena.

Rezultatele foarte bune obţinute de România în 2024 şi dorinţa uriaşă de a reveni la Cupa Mondială i-au făcut pe fanii români să cumpere 40.000 de bilete. Potrivit frf.ro, au mai rămas aproximativ 9000 de bilete.

„Au trecut 48 de ore de când s-au pus în vânzare biletele și suntem deja peste 40.000 la meciul de debut în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2026! Mai sunt disponibile aproximativ 9000 de bilete pentru meciul România – Bosnia și Herțegovina, programat pe 21 martie, ora 21:45, pe Arena Națională! Împreună ducem România mai departe!”, a anunţat Federaţia Română de Fotbal.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu a numit principala problemă de la naţională, după accidentările lui Drăguşin, Mihăilă şi Olaru

Pe lângă cei trei internaţionali români, Mircea Lucescu a dezvăluit că îi mai dau bătăi de cap şi accidentările suferite de Daniel Bîrligea şi Florin Tănase. Selecţionerul a recunoscut că avea de gând să-l convoace şi pe Tănase, însă acesta „s-a rupt” în returul FCSB-ului cu PAOK.

Il Luce a transmis că toţi jucătorii accidentaţi vor fi nevoiţi să treacă printr-o perioadă dificilă de recuperare, perioadă care este diferită faţă de cea prin care trec jucătorii care nu evoluează la echipele de club, dar se antrenează normal.

„Sunt nemulțumit de accidentările lui Bîrligea și Tănase. Mă afectează, mai ales având în vedere că avem atâtea accidentări, și Drăgușin, și Olaru, și Mihăilă, și Drăguș, acum s-au mai adăugat ăștia doi care făceau parte din lot. Sper să recuperez ceva dintre ei. Mai avem o lună și ceva… sunt preocupat că pierd o mare parte din perioada lor și din ritmul de joc. Am înțeles că Tănase nu e atât de grav, dar o să știm după ce vor face RMN-urile. Nu se pune problema să mă gândesc la alți jucători.

Reclamă

Aștept până în ultimul moment… nu ne putem pronunța decât atunci când se apropie anunțarea lotului de jucători. Accidentarea lui Drăgușin este extrem de importantă, la fel și accidentările lui Olaru și Mihăilă. Problema nu este accidentarea în sine, ci recuperarea lor, cât timp nu vor juca în această perioadă. După ce vor reveni, vor trebui să reintre în ritmul de joc, nu e ca atunci când un jucător nu joacă pentru că nu e folosit, dar, totuși, se antrenează în fiecare zi. La jucătorii accidentați, e cu totul altceva”, a declarat Mircea Lucescu, conform prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Lyon în optimile Europa League?

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:42

Ianis Hagi a rămas fără antrenor la Rangers. Philippe Clement a fost dat afară

21:30

FCSB – Dinamo 2-1. Roş-albaştrii au întors scorul în derby şi au urcat pe primul loc! „Câinii”, şapte înfrângeri la rând cu marea rivală

21:27

Jordan Gele a marcat primul gol pentru FCSB! Fază fabuloasă realizată de atacantul campioanei

21:12

Dallas Mavericks – Golden State Warriors LIVE VIDEO în AntenaPLAY, ora 22:30. Steph Curry e gata de show

21:09

„Penalty şi eliminare” Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu au fost vehemenţi la faza controversată din FCSB – Dinamo: „Lucrurile sunt clare”!

21:00

VideoFază incredibilă în Lamia – Panathinaikos 3-1! Au crezut că balonul a ieşit afară, au bătut aut şi au fost pedepsiţi cu un penalty pentru că două mingi erau în careu!

1 FotoIanis şi Elena Hagi vor fi părinţi! Veste uriaşă în familia „Regelui”, la şapte luni de la nuntă 2 Daniel Bîrligea, OUT de la FCSB pentru „dubla” cu Lyon. Veste teribilă pentru campioană 3 Marius Şumudică a reacţionat după ce Gigi Becali a spus că a fost „paradit” de Chipciu şi i-a transmis să îşi schimbe geaca! 4 „De nota 10!” Dorinel Munteanu, val de laude pentru un jucător care a făcut spectacol în FCSB – PAOK 2-0! 5 Dan Şucu i-a scris lui Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu PAOK! Ce schimb de replici au avut cei doi: „Mă enervezi” 6 VIDEOBernadette Szocs, eliminată de la Europe Top 16 Cup. Eliza Samara s-a calificat în semifinale
Citește și