Închide meniul
EXCLUSIV

Andrei Cristea a surprins pe toată lumea: “FCSB e favorită cu Lyon, credeţi-mă ce vă spun!”

Publicat: 25 februarie 2025, 20:04

Comentarii
Andrei Cristea a surprins pe toată lumea: FCSB e favorită cu Lyon, credeţi-mă ce vă spun!

Andrei Cristea, în timpul unui interviu pentru Antena Sport / Captură AS.ro

Andrei Cristea a surprins pe toată lumea când a fost întrebat ce şanse are FCSB în dubla cu Lyon, din optimile de finală din Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Cristea e de părere că echipa lui Gigi Becali este favorită în dubla cu francezii din Europa League pentru că are mai multă ecperienţă. Singurele probleme pe care Andrei Cristea le-a identificat sunt cele legate de accidentări.

Andrei Cristea a dat verdcitul înainte de dubla celor de la FCSB cu Lyon

“În momentul de față, eu îi văd un pic favoriți față de Lyon, credeți-mă ce vă spun, au experiență, singurul minus al lor este faptul că din jucătorii importanți sunt accidentați. Se joacă, Lyonul nu mai este ceea ce a fost în urmă cu mulți ani”, a spus Andrei Cristea în exclusivitate pentru AntenaSport.

Gică Popescu, surprins de parcursul FCSB-ului din Europa League. Verdict înaintea „dublei” cu Lyon

Gică Popescu s-a declarat surprins de parcursul FCSB-ului din Europa League. Oficialul celor de la Farul a transmis că victoria cu PAOK a fost una meritată, remarcând nivelul ridicat de joc al campionilor. FCSB a eliminat-o pe PAOK şi s-a calificat în optimile Europa League. În această fază, campioana se va duela cu Lyon, pe 6, respectiv 13 martie.

Gică Popescu a declarat că victoria FCSB-ului cu PAOK a fost una „incredibilă”. Fostul internaţional a recunoscut că nu se aştepta ca roş-albaştrii să îi elimine pe grecii lui Răzvan Lucescu. „Baciul” a subliniat faptul că trupa lui Elias Charalambous a fost „ajutată” şi de experienţa avută la nivel european.

Reclamă
Reclamă

Întrebat despre „dubla” cu Lyon, Gică Popescu a transmis un mesaj ferm. Fostul internaţional român are încredere că FCSB îi poate elimina pe francezi.

„O victorie incredibilă, dar şi meritată, pentru că în ambele meciuri FCSB a jucat foarte bine. E o echipă care are un bakcground european important. Sincer, pe mine m-au surprins, cred că şi ei au fost surprinşi de nivelul pe care l-au avut la cele două jocuri.

O calificare meritată. Sper să nu se oprească aici, să meargă cât mai departe, pentru că reprezintă fotbalul românesc. Dacă au bătut echipe importante în grupă, de ce nu ar face-o şi cu Lyon?”, a declarat Gică Popescu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:27
Gigi Becali a făcut anunţul: 3 jucători sunt OUT din lotul FCSB, după ruşinea cu Metaloglobus
13:20
Becali, umilinţă pentru jucători. I-a cerut lui Meme să pună în vestiar caseta meciului Dinamo-Rapid: “Te bate chichineață”
13:16
Cristi Chivu, lăudat din nou de marele Fabio Capello: “Este foarte spectaculos de privit. A rezolvat cel mai important lucru”
13:03
Adrian Mutu a confirmat negocierile. Cât de aproape este să preia Universitatea Cluj? “Mi s-a luat pulsul”
12:25
Red Bull, amendă de 50.000 de euro
12:11
Andrei Nicolescu, momentul adevărului după Rapid: “Noaptea a fost destul de grea!” Ce obiectiv are acum echipa
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 „Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit 5 Andrei Vlad şi-a cerut singur schimbarea după ce a luat 4 goluri: “A cedat psihologic” 6 Dinamo – Rapid 0-2. Apărarea “câinilor”, făcută şah-mat! Giuleştenii continuă cursa pentru titlu
Citește și