Închide meniul

Decizie radicală luată de Gigi Becali, înaintea “dublei” cu Lyon din Europa League: “Eşti barosan şi ai bani!”

Viviana Moraru Publicat: 26 februarie 2025, 10:03

Comentarii
Decizie radicală luată de Gigi Becali, înaintea dublei cu Lyon din Europa League: Eşti barosan şi ai bani!

Gigi Becali este patronul de la FCSB / Profimedia

Gigi Becali a luat o decizie radicală, înaintea “dublei” FCSB-ului cu Lyon, din optimile Europa League. Patronul campioanei s-a hotărât să nu mai acorde invitaţii şi i-a îndemnat pe cei care vor să vină la meci să-şi achiziţioneze din timp un bilet.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB va primi vizita lui Lyon pe 6 martie, meciul urmând să se dispute de la ora 19:45. Partida retur se va juca o săptămână mai târziu, de la ora 22:00.

Decizie radicală luată de Gigi Becali, înaintea “dublei” cu Lyon din Europa League

FCSB a pus ieri în vânzare biletele pentru partida cu Lyon, iar fanii îşi pot achiziţiona un tichet chiar şi în zona lojelor. Gigi Becali a transmis astfel că nu va mai acorda invitaţii pe gratis, pentru diferite persoane, pe care le sfătuieşte să nu mai apeleze la el.

“Să nu apeleze nimeni la mine în ultima zi, că vrea bilete. Luați bilete! Vreți la lojă, plătiți 500 euro pentru un scaun. Ești barosan și ai bani, vrei două bilete, dă o mie de euro și ia două bilete la lojă, dacă vrei.

Nu că îmi dă Becali gratis, eu nu mai dau gratis! Toată lumea să plătească, nu mai dau la nimeni gratis”, a declarat Gigi Becali, conform gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Arena Naţională va fi umplută până la refuz la duelul cu francezii. Mihai Stoica a anunţat că doar în trei ore de la punerea în vânzare, s-au vândut peste 30.000 de bilete: “În pofida atacurilor cibernetice care au blocat site-ul, în mai puțin de 3 ore s-au achiziționat peste 30.000 bilete la meciul cu Lyon”, a transmis oficialul campioanei, pe Facebook.

Mihai Stoica a dat detalii despre atacurile cibernetice de la FCSB

Mihai Stoica a dat detalii despre atacul cibernetic de la FCSB, din momentul în care s-au pus în vânzare biletele pentru partida cu Lyon.

Mihai Stoica a dezvăluit că este posibil ca toate biletele pentru marele meci cu Lyon să se fi vândut. În primele două ore şi jumătate, peste 30.000 de bilete s-au vândut.

Reclamă

„Cred că e sold-out la ora asta (n.r – marți, ora 22:00). La un moment dat, erau peste 10.000 de utilizatori care accesau site-ul și au fost descoperite peste 200 de atacuri cibernetice. Sunt boți care reușesc să intre și să lanseze 5 cereri pe secundă ca să blocheze. N-au cum să fure ceva, doar se joacă. Sunt unii care își folosesc inteligența ca să blocheze site-ul.

În două ore și 45 de minute, cu tot cu atacurile cibernetice, sărisem de 30.000 de bilete vândute. După, 35.000. După ajunsesem la vreo 40.000. La ora asta suntem săriți bine de 40.000. Vor fi foarte multe bilete acum pentru că vor fi foarte puțini suporteri de la Lyon și atunci nu va mai fi nevoie de zone tampon cum au fost la meciul cu PAOK. La ce suporteri are PAOK, chiar a fost nevoie de zone tampon. Se putea întâmpla orice. Cu ăia nu te joci. Au venit 5.200 de fani ai lui PAOK, iar oamenii ăia chiar sunt ultrași adevărați„, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner
23:40 7 sept.
Preliminariile CM 2026. Spania și Belgia, performele serii! Toate rezultatele zilei
23:27 7 sept.
Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară
23:08 7 sept.
„Scut” în jurul „tricolorilor”, înaintea meciului cu Cipru: „Nu au datorii după un meci amical”
22:45 7 sept.
VIDEO„Tiki taka”, dusă la alt nivel de naționala Spaniei! Gol încântător în meciul contra Turciei
22:36 7 sept.
FotoCum au reacționat fanii americani când Donald Trump și-a făcut apariția la finala Sinner – Alcaraz
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român 4 Rapid, acord total cu Alin Fică! Ce urmează pentru ca transferul să fie realizat 5 Gigi Becali s-a reorientat, după ce l-a ratat pe Mario Tudose. Fundașul din Liga 1 care e la un pas să ajungă la FCSB 6 Transfer de marcă realizat de CFR Cluj! Fotbalistul cu 40 de meciuri în Premier League și-a dat acordul
Citește și