Închide meniul

„De ce mi-e frică nu scap!” Marius Șumudică a aflat că Radu Petrescu a fost delegat la Rapid – FCSB și a reacționat

Alex Ioniță Publicat: 26 februarie 2025, 16:41

Comentarii
De ce mi-e frică nu scap!” Marius Șumudică a aflat că Radu Petrescu a fost delegat la Rapid – FCSB și a reacționat

Marius Șumudică este antrenorul celor de la Rapid / Profimedia

Marius Șumudică a oferit o primă reacție, după ce a aflat că Radu Petrescu a fost delegat de CCA la Rapid – FCSB. Acesta va fi la centrul duelului dintre cele două mari rivale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul dintre Rapid și FCSB se va disputa pe Arena Națională duminică, de la ora 20:00. Partida din etapa cu numărul 29 a sezonului de Liga 1 va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Cum a reacționat Marius Șumudică după ce a aflat că derby-ul Rapid – FCSB va fi arbitrat de Radu Petrescu

Marius Șumudică a spus că nu își dorește ca derby-ul de duminică să fie arbitrat de Adrian Cojocaru sau de Radu Petrescu. Într-o declarație recentă, „Șumi” dădea de înțeles că vrea ca echipa sa să fie respectată la duelul cu FCSB.

„Cojocaru și Radu Petrescu, nu mi-aș dori să fie delegați la meciul ăsta și cred că domnul Vassaras știe ce are de făcut și ce brigadă să dea pentru meciul Rapid – FCSB”, spunea Marius Șumudică, citat de gsp.ro.

Acum, Marius Șumudică a aflat că CCA l-a delegat la Rapid – FCSB pe Radu Petrescu, unul dintre arbitri pe care antrenorul nu îi dorea la centru.

Reclamă
Reclamă

Tehnicianul echipei din Giulești a revenit asupra declarațiilor inițiale și a transmis că respectă toți arbitrii din România. Totuși, Șumudică a ținut să menționeze și că nu a scăpat de ce îi era frică.

„Dacă de dimineață aveam o opinie, în nume propriu, fără să implic Rapid, atenție! Spuneam că nu mi-i doresc pe Radu Petrescu și pe Adrian Cojocaru, văd că acum, după-amiază, apar informații cum că Radu Petrescu va fi delegat la Rapid – FCSB.

Eu doar mi-am prezentat opțiunile, am văzut că este la modă să spui pe cine nu vrei arbitru la meciul tău. Eu respect pe toți arbitrii din România, n-am vreo problemă contra unuia sau altuia. Mi-era frică să nu fie delegat Radu Petrescu și, se pare, că de ce mi-e frică nu scap!”, a spus Marius Șumudică, conform sursei citate anterior.

Reclamă

Marius Șumudică: „Sper doar să nu fie actorul principal de pe teren”

De asemenea, Marius Șumudică a mai transmis că Radu Petrescu nu ar trebui să fie „actorul principal de pe teren” la derby-ul de pe Arena Națională.

„Dacă ei consideră că Radu Petrescu va fi delegat, dacă factorii de decizie de la CCA consideră că Radu Petrescu trebuie să fie delegat, atunci asta e. Eu îmi doresc să fie un arbitraj echidistant, atât. Dacă Radu Petrescu va fi delegat până la urmă, sper doar să nu fie actorul principal de pe teren”, a mai spus antrenorul.

Pe Rapid, Radu Petrescu nu a arbitrat-o în acest sezon. Ultimul meci la care a fost la „centru” acesta a fost APOEL – Pafos, meci încheiat cu scorul de 2-2, în campionatul Ciprului.

Partida tur dintre FCSB şi Rapid, încheiată cu scorul de 0-0, a fost arbitrată de Istvan Kovacs. Cel mai bine cotat central român a fost delegat la precedentul meci al campioanei din Liga 1, derby-ul cu Dinamo, încheiat cu scorul de 2-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:43
Lewis Hamilton are speranţe mari pentru 2026: “Lucrăm pentru ca maşina de anul viitor să aibă ceva din ADN-ul meu”
13:39
Ioan Varga, noi declaraţii despre transferul lui Louis Munteanu. Vizita medicală, în viitorul apropiat
13:15
România – Ungaria 11-15, la Campionatul Mondial de Polo. “Tricolorii”, învinşi în barajul pentru sferturi
12:55
Zi istorică în Argentina! Fanii pot asista la meciurile din deplasare după o pauză de 12 ani
12:34
“Respectaţi fotbalul”. Reacţia secretarului general LPF, după ce sportul n-a avut prioritate pe Arena Naţională
12:22
OFICIAL | Hakim Abdallah a plecat de la Dinamo! Anunţul făcut de echipa din Ştefan cel Mare: “Mulţumim!”
1 EXCLUSIVSimona Halep, aproape de o colaborare spectaculoasă în tenis: “Am vorbit deja cu ea” 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Un jucător de la CFR Cluj și-a reziliat contractul din cauza restanțelor salariale! 4 Mihai Rotaru face curăţenie la Universitatea Craiova: “Paguba e mare sezonul acesta”. Câţi jucători pleacă din Bănie 5 Horaţiu Moldovan şi-a găsit echipă! Portarul naţionalei României se întoarce în La Liga 6 Gigi Becali a iertat un titular de la FCSB pe care l-a făcut praf: “M-a mirat! N-a fost el”
Citește și