Închide meniul

„Pregătit să plece” Ce a scris presa scoţiană despre viitorul lui Ianis Hagi după declaraţiile lui Gică Popescu

Bogdan Stănescu Publicat: 1 martie 2025, 15:47

Reclamă
„Pregătit să plece Ce a scris presa scoţiană despre viitorul lui Ianis Hagi după declaraţiile lui Gică Popescu

Ianis Hagi, în timpul unui meci / Profimedia

Chiar dacă Gică Popescu a transmis că Ianis Hagi este fericit la Rangers şi a dat de înţeles că sunt puţine şanse ca fiul lui Gică Hagi să ajungă la Fenerbahce, ţinând cont că tatăl lui Ianis a fost o legendă a marii rivale Galatasaray, presa scoţiană consideră că jucătorul naţionalei României îşi pregăteşte plecarea de pe Ibrox.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi are contract cu Rangers doar până în vara acestui an. Poate semna cu orice echipă ca jucător liber de contract.

Presa scoţiană exclude varianta Ianis Hagi la Fenerbahce, amintind de declaraţia lui Gică Popescu

Plecarea lui Ianis Hagi către adversarii din Europa League, exclusă deoarece legenda română insistă că rădăcinile familiale sunt prea puternice”, a titrat dailyrecord.co.uk. „Internaţionalul român este liber de contract la finalul sezonului şi pare pregătit să plece de pe Ibrox”, au notat ulterior scoţienii.

Publicaţia citată a vorbit despre declaraţia dată de Gică Popescu în presa românească.

Mijlocaşul a fost legat de mai multe cluburi, inclusiv Genoa din Serie A şi cele mai mari două cluburi din Turcia, Fenerbahce şi Galatasaray. Dar legenda României şi actualul preşedinte al Farului Constanţa – care este deţinut şi antrenat de tatăl lui Ianis, Gheorghe Hagi – Gheorghe Popescu nu crede că Ianis Hagi i se va alătura lui Fenerbahce (pe care Rangers o va întâlni joia viitoare în Europa League) deoarece tatăl lui Ianis a fost unul dintre favoriţii galeriei în perioada în care acesta evolua cu marea rivală a lui Galatasaray”, a mai scris publicaţia scoţiană.

Reclamă
Reclamă

Ce a spus Gică Popescu despre varianta Fenerbahce pentru Ianis Hagi

Gică Popescu a declarat, recent, că Ianis Hagi e fericit la Rangers şi a transmis că varianta Fenerbahce este una „greu de imaginat” în ceea ce îl priveşte pe fiul lui Gică Hagi.

„Nu știu dacă este adevărat sau nu (n.r. interesul celor de la Fenerbahce). Ce pot să spun este că știu de la Ianis că este fericit la Rangers, a început să joace și este apreciat. Nu știu despre intenția lui de a pleca de acolo, fie că este vorba despre Fenerbahce, Galatasaray sau orice alt club.

Nu știu ca Ianis să-și dorească să plece de la Glasgow. Ar fi ceva care ar fi greu de imaginat (n.r. să ajungă Ianis Hagi la Fenerbahce). Gică este considerat cel mai bun străin care a trecut prin campionatul Turciei și știu cât de mult iubește Galatasaray.

Reclamă

Ar fi o chestie ciudată, dar sunt două entități, cu ghilimelele de rigoare, diferite. Gică e Gică și Ianis e Ianis, fiecare cu cariera lui. Repet, nu știu despre un interes al lui Fenerbahce pentru Ianis Hagi”, a declarat Gică Popescu pentru sportpesurse.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:32

„Vijelie!” Gigi Becali, verdict categoric înainte de CFR Cluj – Rapid: „Cu toată tăria”

14:32

CFR Cluj – Rapid, LIVE TEXT (20:30). Duel „de foc” între Petrescu și Șumudică. Echipele probabile

14:20

VIDEOEliza Samara, debut cu victorie la Cupa Mondială 2025! Ovidiu Ionescu a fost învins în primul meci

14:02

Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?”

13:42

VIDEOScene emoţionante în Belgia! A apărat primul penalty la profesionişti şi a sărbătorit alături de fanii adverşi

13:25

Ianis Hagi are oferte din Bundesliga! „Salariu de 2 milioane de euro”

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și