Închide meniul

Jose Mourinho s-a dezlănţuit la conferinţa de presă după ce a fost eliminat de Ianis Hagi şi Rangers, în optimile Europa League

Publicat: 14 martie 2025, 9:38

Reclamă
Jose Mourinho s-a dezlănţuit la conferinţa de presă după ce a fost eliminat de Ianis Hagi şi Rangers, în optimile Europa League

Jose Mourinho, în timpul unui meci - Profimedia Images

Jose Mourinho a făcut iureş la conferinţa de presă după ce Fenerbahce a fost eliminată de Rangers, în optimile Europa League, după executarea penalty-urilor. Fener a avut 2-0 la finalul celor 120 de minute, după ce în tur echipa lui Ianis Hagi se impunea în Turcia cu 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Au urmat penalty-urile, acolo unde scoţienii s-au impus, chiar dacă mijlocaşul român a ratat de la punctul cu var. La conferinţa de presă, Jose Mourinho a spus că echipa sa a fost executată, neprimind nu mai puţin de trei penalty-uri.

Mourinho a făcut referire la suspendarea de patru meciuri pe care a avut-o în urma uriaşului scandal provocat după finala pierdută cu Sevilla în faţa Romei, la Budapesta. Atunci, în parcarea stadionului „The Special One” a dat nas în nas cu arbitrul Anthony Taylor, pe care l-a desfiinţat.

Jose Mourinho a făcut iureş la conferinţa de presă, după ce Fenerbahce a fost eliminată de Rangers

„Astăzi venim aici și VAR-ul este considerat unul dintre cele mai bune VAR-uri, dar nu a văzut nici măcar unul dintre cele trei penalty-uri care trebuiau să ne fie acordate. Sper doar să fie o întâmplare.

Am plătit cu suspendarea și sper că s-a terminat. Mă rog să fie doar ghinion. Le-am spus jucătorilor mei că nu există un loc mai bun pentru a juca fotbal decât în ​​Marea Britanie.

Reclamă
Reclamă

Al patrulea oficial n-a fost arogant, ca arbitrul de centru. A încercat să-i calmeze pe cei aflați pe banca noastră. Eu am fost calm, dar pentru ei, mai ales pentru cei aflați în fața laptopului, e dificil.

Sper că tot ce mi s-a întâmplat în competițiile europene să nu fie o consecință a finalei de la Budapesta și sper să fie doar întâmplător. De la acea finală, de la suspendarea mea, lucrurile care ni s-au întâmplat…

Noi n-am jucat în Liga Campionilor din cauza unui penalty acordat în minutul 120, pe care l-a văzut doar al patrulea arbitru”, a spus Mourinho, la conferinţa de presă.

Reclamă
Comentarii


Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:35

Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! A fost inclus pe lista extinsă a arbitrilor care vor fi prezenţi la World Cup 2026

17:35

Universitatea Craiova – U Cluj LIVE TEXT (20:00). Începe play-off-ul Ligii 1! Echipele probabile

17:14

Cursele de Formula 2 şi Formula 3 din Australia sunt LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Sprintul din F2 e sâmbătă (05:15). Programul complet

17:04

Răspunsul lui Cristi Chivu când a fost întrebat de situaţia lui Dennis Man la Parma: „O alegere pe care va trebui să o fac”

16:48

VideoGică Hagi i-a luat apărarea lui Ianis Hagi, după ce acesta a ratat o lovitură de departajare în meciul cu Fenerbahce: „Am vorbit cu el. Toţi am ratat”

16:44

Secretul din spatele unor mari campioni! Rafael Nadal a spus totul despre rivalitatea cu Novak Djokovic şi Roger Federer: „Asta am arătat întregii lumi”

1 UEFA, reacţie imediată după gestul făcut de jucătorii FCSB-ului pe stadionul lui Lyon: „Se familiarizează” 2 Gigi Becali a făcut praf un jucător după Lyon – FCSB 4-0: „Vrăjeală, nu-i mai convenea să joace!” 3 NEWS ALERTDorinel Munteanu, revenire de senzaţie în Liga 1! Echipa cu care s-a înţeles 4 Un fost portar din Liga 1 s-ar fi sinucis! A murit la doar 47 de ani. Tragedia a fost anunțată de ultimul club din cariera sa 5 Mihai Stoica, veste uriaşă înaintea derby-ului cu Rapid: „Vor juca amândoi din primul minut” 6 Starul lui Real Madrid care s-a schimbat la faţă când a auzit că va executa al cincilea penalty, în duelul cu Atletico. Ancelotti: „I-am văzut faţa şi am zis `stai, stai`”
Citește și