Închide meniul
VIDEO

Jucătorii din Panama s-au bucurat alături de Thierry Henry după ce au marcat în minutul 90+3 cu SUA! Imagini rare după surpriza produsă

Alex Ioniță Publicat: 21 martie 2025, 14:35

Reclamă
Jucătorii din Panama s-au bucurat alături de Thierry Henry după ce au marcat în minutul 90+3 cu SUA! Imagini rare după surpriza produsă

Profimedia

Meciul SUA – Panama a oferit imagini rare. Jucătorii oaspeți au produs surpriza și s-au calificat în finala Concacaf Nations League, după un gol marcat în minutul 90+3. Aceștia s-au bucurat apoi alături de Thierry Henry.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Actual analist TV, fostul mare atacant francez se afla în spatele porții la care Waterman avea să marcheze golul victoriei pentru Panama.

Thierry Henry, „luat pe sus” de jucătorii din Panama după golul din minutul 90+3, din meciul cu SUA

După ce mingea a intrat în plasă, Waterman s-a dus „glonț” la Thierry Henry și a schimbat câteva cuvinte cu acesta. Mai apoi, jucătorii echipei naționale din Panama au ajuns în zonă și s-au bucurat alături de superstarul francez.

La finalul partidei, Waterman a explicat de ce a ales să meargă la Thierry Henry, după marcarea golului:

Reclamă
Reclamă

„Thierry a fost idolul meu în copilărie. Când l-am văzut la marginea terenului, am știut că trebuie să vin să-l salut!”, a spus jucătorul din Panama.

Panama a produs surpriza în Concacaf Nations League și a ajuns până în finală. SUA, care era mare favorită la acest duel, a înregistrat astfel prima înfrângere din mandatul lui Pochettino.

Finala Concacaf Nations League se va disputa între Mexic și Panama, în noaptea de luni. Selecționata din SUA se va duela cu Canada, pentru locul al 3-lea.

Reclamă

Surpriză uriaşă: Thierry Henry a anunţat cine e favoritul la câştigarea Balonului de Aur

Thierry Henry a vorbit despre lupta la câştiarea Balonului de Aur în acest an şi a pronunţat două nume, Raphinha şi Mo Salah. Fostul mare atacant fracenz îl consideră pe brazilianul Barcelonei favorit pentru trofeul suprem din fotbalul mondial.

Raphinha a avut o nouă evoluţie de gală pentru Barcelona, în duelul cu Benfica (3-1), care i-a adus pe catalani în sferturile Champions League. Sud-americanul a reuşit o dublă şi a pasat decisiv la golul spectaculos al lui Lamine Yamal.

Jucătorul de 28 de ani cotat la 80 de milioane de euro are în acest sezon 27 de goluri şi 19 pase decisive. În Champions League, este golgheter, cu 11 reuşite, fiind primul şi la capitolul pase decisive (5). Henry îl vede primul şi în lupta pentru Balonul de Aur.

„Raphinha este primul în lupta pentru Balonul de Aur. Este înaintea tuturor, pentru ceea ce face în acest sezon. 11 goluri în Champions League. Şi Mo Salah este un pretendent uriaş la Balonul de Aur.

Raphinha a marcat foarte multe goluri şi unul singur din penalty. Ceea ce face Raphinha e incredibil. Toată lumea spune că trebuie să fii complet.

Ca atacant, trebuie să ştii să pui presiune, să te aperi şi să îţi ajuţi fundaşul de pe partea ta. Sunt multe lucruri pe care trebuie să le faci şi Raphinha le are pe toate”, a spus Thierry Henry, la CBS Sports Golazo.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va câştiga Hamilton prima cursă pentru Ferrari în Marele Premiu de Formula 1 al Chinei?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:59 22 mart.

Răzvan Marin a tras un semnal de alarmă după România – Bosnia 0-1: „Aşa nu vom ajunge la Mondial”. Promisiunea făcută fanilor

0:52 22 mart.

Video„Nu s-a terminat aici” Marius Marin a reacţionat după România – Bosnia 0-1: „E frustrant, am avut 4 ocazii clare”

0:49 22 mart.

VideoNicolae Stanciu a dezvăluit ce le-a spus Mircea Lucescu „tricolorilor”, după România – Bosnia 0-1: „Trebuia să fim atenţi”

0:30 22 mart.

Tricolorul făcut praf de Gică Popescu după România – Bosnia 0-1: „Unul dintre cele mai slabe meciuri la naţională”

0:30 22 mart.

Video„Toată ţara a văzut” Andrei Burcă a răbufnit după ce România nu a primit un penalty cu Bosnia! Ce le-a spus Mircea Lucescu „tricolorilor” în vestiar

0:21 22 mart.

VideoDenis Drăguş, la pământ după ratările uriaşe din România – Bosnia 0-1: „Nu mă aşteptam, e un rezultat pe care nu-l meritam”

1 FotoCătălina Ponor, în Hall of Fame! Moment uriaş pentru gimnastica din România 2 UPDATEDaniel Bîrligea, OUT din lotul României pentru meciul cu Bosnia (21:45, Antena 1 și AntenaPLAY). La cine a mai renunțat Mircea Lucescu 3 VIDEOProgramul Marelui Premiu al Chinei 2025 (21-23 martie)! Calificările pentru marea cursă sunt de la 09:00, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY 4 VIDEORomânia – Bosnia 0-1. Drăguş a irosit 4 ocazii uriaşe. Start ratat pentru „tricolori” în drumul spre World Cup 2026 5 Decizia imediată luată de Gigi Becali, după ce Daniel Bîrligea s-a accidentat la naţională 6 „Impactul său a fost excelent!” Anunțul momentului despre transferul lui Florinel Coman la Cagliari! Veste uriașă pentru „Mbappe”
Citește și