Video

România – Bosnia | Gigovic a deschis scorul pe Arena Naţională! Apărarea tricolorilor, fără reacţie. Ghinion uriaş pentru Florin Niţă

Publicat: 21 martie 2025, 22:24

Comentarii

Golaj gol Bosnia / Antena Sport

România joacă primul meci din preliminariile World Cup 2026 pe teren propriu, cu Bosnia. Chiar dacă sunt susţinuţi de peste 50.000 de suporteri, Bosnia a deschis scorul pe Arena Naţională, în meciul care este în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Armin Gigovic a deschis scorul în România – Bosnia, în minutul 14 al partidei, la capătul unei faze care i-a lăsat fără reacţie pe fundaşii lui Mircea Lucescu.

Gigovic a deschis scorul în România – Bosnia

Kolasinac a primit o pasă în careu, s-a întors şi a reuşit să centreze perfect pentru Gigovic, care a trimis în poartă. Florin Niţă, portarul României, a fost la un pas de a opri balonul chiar pe linia porţii, dar nu a reuşit să respingă mingea care a intrat în cele din urmă în poartă.

Jucător al celor de la Kiel şi cotat la 3 milioane de euro pe transfermarkt.com, Gigovic a marcat primmul său gol la echipa naţională a Bosniei. Până acum, jucătorul de 22 de ani a bifat 9 selecţii.

Echipele de start în România – Bosnia:

Reclamă
Reclamă
  • România: Niţă – Raţiu, Popescu, Burcă, Bancu – Stanciu, M. Marin, R. Marin – Man, Drăguş, Tănase
    Rezerve: Moldovan, Târnovanu, Rus, Ghiţă, Alibec, Chipciu, Şut, Hagi, Dragomir, Moruţan, Mitriţă, Sorescu
    Selecţioner: Mircea Lucescu
  • Bosnia: Vasilj – Malic, Radeljic, Barisic, Kolasinac – Tahirovic, Sunjic, Gigovic – Demirovic, Dzeko, Dedic
    Rezerve: Hadzikic, Zlomislic, Mujakic, Bicakcic, Muharemovic, Bazdar, Basic, Memic, Burnic, Katic, Saric, Hajradinovic
    Selecţioner: Sergej Barbarez

Atmosferă superbă la România – Bosnia! Peste 50.000 de fani au cântat “Deşteaptă-te, române” pe Arena Naţională

România joacă împotriva Bosniei, în primul meci din preliminariile World Cup 2026. Tricolorii lui Mircea Lucescu încep drumul către Cupa Mondială pe un stadion plin. Peste 50.000 de fani îi susţin pe “tricolori” în meciul de pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

Entuziasmul este uriaş înaintea campaniei de calificare, după un 2024 foarte bun al naţionalei României. Optimea de finală de la EURO şi victoriile pe linei din Nations League i-au făcut pe fani şi jucători să spere că se vor califica la turneul final organizat de Statele Unite, Canada şi Mexic.

Aşa cum au obişnuit, fanii români au luat cu asalt Arena Naţională. Peste 50.000 de suporteri îi susţin pe jucătorii lui Mircea Lucescu la meciul cu Bosnia. Aceştia au creat un moment superb în timpul intonării imnului, când cele 50.000 de voci au cântat “Deşteaptă-te, române”.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

EXCLUSIVSlovacul ce se luptă la titlu cu Chivu a spus cum a fost să întâlnească România după ce s-a întâmplat cu Lucescu

0:41

“Un plasture victorios pentru un baraj eșuat”. Slovacii au reacționat imediat după victoria cu România

0:34

Italia ratează o nouă Cupă Mondială! Bosnia dă lovitura la Zenica și se califică la World Cup 2026. Rezultatele serii

0:26

EXCLUSIVGică Popescu, descumpănit după eşecul României: “Echipă fără pretenții. Asta înseamnă lipsă de respect”

0:12

EXCLUSIVJerry Gane a pus eşecul pe şocul trăit cu Mircea Lucescu: “Nu au fost uşoare zilele acestea”

0:03

EXCLUSIV“Șocul cu Lucescu ne-a zdruncinat”. Bîrligea, descumpănit după Slovacia – România 2-0. Ce a spus de autogol

1 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 4 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 EXCLUSIVDaniel Bîrligea, titular în Slovacia – România! Cum va arăta primul 11 al naţionalei
Citește și