Sârboaica Jana e campioana dinamoviştilor de la galerie. Fata care le cântă melodia preferată cu vioara vrea să încânte şi naţionala României. Imnul îl ştie deja!
Jana a cântat melodia preferată a dinamoviştilor, Perspektiva, înainte de derby.
“Excelent! Încă sunt aşa cu toate emoţiile. Am zis Uau! Totul este acolo, e bine, e bine!”, a spus Jana pentru AntenaSport.
Şi rivalilor le place de Jana.
“Eu nu sunt dinamovist, dar te apreciez… Eu ţin cu Steaua (n.r: FCSB), bravo pentru momentul tău”, i-a transmis un fan al roş-albaştrilor Janei.
Frumoasa din Serbia e de opt ani în România. Jana a făcut Conservatorul la Craiova şi a cântat la Filarmonica Oltenia.
“Eu am fost cea mai mică din orchestră. Noi suntem de origine română, că străbunicii mei au fost români”, a dezvăluit Jana.
Din Serbia, Jana ţine cu Steaua Roşie Belgrad. Iar prima dată pe stadion a fost la un meci România – Serbia.
“Simt ca şi cum e ţara mea de suflet”, a precizat Jana.
Jana ştie să cânte la vioară imnul României.
“Dacă e să primesc o invitaţie să cânt imnul României, aici, la Arena Naţională, bineînţeles că voi accepta”, a subliniat Jana.
La 26 de ani, Jana e deja profesoară de vioară. “Să predau copiilor, asta şi scena sunt iubirile mele”, a precizat Jana.
- “Nu e corect așa!” Gigi Becali, prima reacție după ce a rămas fără permis: “Sunt 4 benzi. Cum să merg?”
- Gigi Becali, “păcătos” chiar în prima zi de Paște. A fost lăsat fără permis pentru viteză
- Pedeapsa primită de Adi Ilie după ce a fost prins băut la volan
- Moment de reculegere în Parlamentul Moldovei pentru Mircea Lucescu: “O legendă mondială”
- Cine este turcul care i-a pupat mâna lui Răzvan Lucescu lângă sicriul lui Mircea Lucescu

































