Închide meniul
Video

Mircea Lucescu, surprins în tribune la derby-ul U Cluj – CFR Cluj 1-0

Alex Ioniță Publicat: 31 martie 2025, 23:15

Comentarii

Mircea Lucescu, în timpul unui meci / Profimedia

Mircea Lucescu a fost surprins în tribunele de pe Cluj Arena, la derby-ul dintre U Cluj și CFR Cluj, încheiat cu scorul de 1-0. Selecționerul echipei naționale a urmărit jucătorii celor două formații, pentru a pregăti acțiunea din luna iunie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tricolorii au început cu stângul drumul spre World Cup 2026, având în vedere că au fost învinși de Bosnia, în primul meci din preliminarii, cu scorul de 0-1. Duelul a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Mircea Lucescu a fost surprins în tribune la U Cluj – CFR Cluj 1-0

Mircea Lucescu a începtu deja pregătirile pentru „dubla” României cu Austria și Cipru, din luna iunie. Astfel, selecționerul echipei naționale a ales să urmărească, din tribune, mai multe partide importante din Liga 1.

De la cele două formații, în atenția echipei naționale se află Alexandru Chipciu, Louis Munteanu și Matei Ilie.

Pentru tricolori, următoarea acțiune începe la Viena, pe 7 iunie. Austria – România, care contează pentru etapa a 3-a din grupa de preliminarii, va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

Prima reacție a lui Vladislav Blănuță, după U Cluj – CFR Cluj 1-0

Vladislav Blănuță a oferit prima reacție după U Cluj – CFR Cluj, derby care s-a încheiat cu scorul de 1-0. Atacantul „șepcilor roșii” a dezvăluit și ce a simțit după ce a marcat în partida de pe Cluj Arena.

Singurul gol al partidei dintre U Cluj și CFR Cluj a fost marcat de Vladislav Blănuță, înainte de pauză. După înfrângerea de pe Cluj Arena, echipa lui Dan Petrescu a ratat ocazia de a urca pe primul loc în Liga 1.

Vladislav Blănuță a recunoscut că meciul cu CFR Cluj a fost unul dificil, însă s-a declarat fericit de faptul că echipa sa a reușit să obțină cele 3 puncte.

Reclamă

Atacantul lui Ioan Ovidiu Sabău a vorbit și despre atmosfera de la derby și a spus că fanii au făcut spectacol în tribune.

„A fost o victorie foarte grea, sincer să fiu cu noroc. Astăzi am avut noroc, dar asta nu ar trebui să ne dea un impuls de relaxare. Trebuie să muncim mai mult.

Ne-am propus, ca echipă, alte obiective în play-off. Ne dorim să obținem cât mai multe puncte și să ne atingem obiectivul.

A fost o atmosferă foarte frumoasă, le mulțumim suporterilor, sperăm să fie și la următoarele meciuri la fel, sau chiar și mai bine.

E o senzație unică, fiecare meci în parte are sentimentele lui. Fiecare derby are sentimente aparte, e o senzație foarte frumoasă pe care vreau să o trăiesc de mai multe ori.

E important că am luat cele 3 puncte și sperăm să îi mai batem și pe viitor”, a spus Vladislav Blănuță, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:41
All-Star Game 2026 va avea loc la Los Angeles
12:02
Mesajul transmis de Universitatea Craiova, după accidentarea cumplită a lui Mihnea Rădulescu: “Capul sus!”
11:57
Probleme pentru Emma Răducanu! S-a simţit rău şi a fost nevoită să abandoneze la Wuhan
11:47
Mihai Stoica a dezvăluit lucrul făcut meci de meci de Gigi Becali care îl scoate din minţi
11:34
8 ani de la un moment istoric pentru România: Simona Halep devenea în premieră numărul 1 mondial
11:22
VideoSuperFAZE: Ionel Dănciulescu, despre idolii copilăriei și emoțiile Mondialului: „Maradona a fost un geniu!”
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 3 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și