Închide meniul

“Negocierile sunt în desfăşurare!” Florin Tănase, tot mai aproape de transferul carierei. Anunţul făcut de spanioli

Publicat: 3 aprilie 2025, 9:02

Negocierile sunt în desfăşurare! Florin Tănase, tot mai aproape de transferul carierei. Anunţul făcut de spanioli

Florin Tănase, în timpul unui meci la FCSB/ Profimedia

Florin Tănase e tot mai aproape de transferul carierei. Titularul de la FCSB este dorit de o formaţie din La Liga, mai exact de Espanyol. Acesta s-ar putea despărţi de campioană la finalul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Spaniolii au făcut un anunţ despre eventualul transfer al lui Florin Tănase la gruparea catalană. Aceştia au dezvăluit că au început negocerile pentru realizarea mutării.

Florin Tănase, tot mai aproape de transferul carierei

Totodată, în presa iberică a mai apărut informaţia conform căreia un agent l-a întrebat pe Florin Tănase şi ce pretenţii salariale are. Spaniolii consideră că acesta este un aspect foarte important în vederea realizării transferului.

“Negocierile cu Espanyol sunt în desfășurare, conform unor surse apropiate de club. Salariul este un aspect determinant la negocieri. Un agent l-a întrebat pe Tănase despre pretențiile sale salariale în eventualitatea unui transfer, spun surse din anturajul jucătorului”, au notat spaniolii de la lagradaonline.com.

Spaniolii au mai menţionat că Florin Tănase ar deveni al cincilea român care ajunge să evolueze la Espanyol, dacă transferul se va realiza în cele din urmă. Florin Răducioiu, Claudiu Răducanu, Constantin Gâlcă şi Cătălin Munteanu sunt ceilalţi români care au îmbrăcat tricoul formaţiei catalane.

Reclamă
Reclamă

“Dacă sosirea sa la Espanyol ar avea loc, atunci Tănase ar deveni al cincilea fotbalist român care va purta tricoul alb-albastru, pe urmele lui Florin Răducioiu, Claudiu Răducanu, Constantin Gâlcă și Cătălin Munteanu.

Salariul jucătorului reprezintă unul dintre aspectele determinante în eventuala negociere. În prezent, Tănase este cel mai bine plătit fotbalist al Stelei, cu un salariu anual în jur de 800.000 de euro, pe lângă diverse prime. Gigi Becali a indicat că, dacă un club dorește să-și asigure serviciile mijlocașului, ar trebui să fie dispus să-i ofere un contract și mai profitabil”, au mai notat spaniolii despre transferul lui Florin Tănase la Espanyol.

Reacţie fermă despre posibilul transfer al lui Florin Tănase în Spania

Florin Prunea a oferit o reacţie fermă despre posibilul transfer al lui Florin Tănase în Spania. Fostul portar s-a declarat convins că mijlocaşul de 30 de ani de la FCSB poate face faţă în La Liga.

Reclamă

„Din punctul meu de vedere, Tănase a avut cel mai bun an al carierei. Jocurile din cupele euroepene i-au crescut cota fantastic. Îmi aduc aminte de meciul cu PAOK de la București, și în meciul cu Manchester United a jucat destul de bine.

I-a crescut cota fantastic de mult și eu cred că poate intra în discuție despre un transfer în Spania. A avut un an extraordinar, iar acest lucru i-a crescut fantastic de mult cota. Espanyol nu îl ia de golgheter. E cel mai bun an din cariera lui”, a declarat Florin Prunea, conform iamsport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:15

LIVE VIDEOA treia sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Spaniei e ACUM, în AntenaPLAY. Calificările, şi pe Antena 3 CNN (17:00)

13:12

LPF a stabilit echipa sezonului din Liga 1. Şase jucători de la FCSB, incluşi în cel mai bun prim 11

12:48

“Mă miră că revine”. Motivul pentru care Denis Alibec a ales să se întoarcă la FCSB, după şapte ani

12:39

Ce promisiune a făcut Khvicha Kvaratskhelia, înainte de finala Champions League, PSG – Inter

11:40

Rapid riscă să fie depunctată şi să primească interdicţie la transferuri! Motivul pentru care s-a ajuns în această situaţie

11:22

Christian Horner, reacţie clară despre o posibilă plecare la Ferrari. Ce a spus şeful de la Red Bull

1 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 2 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 3 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 4 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 5 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și