Închide meniul

“Nu e permis” Dorinel Munteanu şi-a făcut praf jucătorii după înfrângerea cu Petrolul: “Sunt prea cocoloşiţi”

Publicat: 4 aprilie 2025, 23:10

Comentarii
Nu e permis Dorinel Munteanu şi-a făcut praf jucătorii după înfrângerea cu Petrolul: Sunt prea cocoloşiţi

Dorinel Munteanu,/ Profimedia Images

Dorinel Munteanu a transmis, imediat după înfrângerea cu Petrolul, că va avea o discuţie cu jucătorii săi, în condiţiile în care Sepsi a condus cu 1-0 şi a pierdut duelul cu “Lupii galbeni”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Munteanu a spus după meci că Petrolul a marcat două goluri din două greşeli ale jucătorilor săi. Greşeala de la golul egalizator a fost catalogată ca “nepermisă” de Dorinel Munteanu.

Dorinel Munteanu nu şi-a menajat jucătorii după Petrolul – Sepsi 2-1: “Voi avea o discuţie cu ei, sunt prea cocoloşiţi”

Am atras atenția jucătorilor că e un meci greu, un meci de care pe care. Din păcate, l-am pierdut. Punctele sunt importante, dar voi extrage ce a fost mai bun din acest joc.

Echipa mea a jucat bine, a condus, dar a oferit două cadouri adversarului. Nu am găsit drumul spre gol, iar adversarul nu a trecut de jumătatea terenului în repriza a doua. Așa sunt meciurile din play-out: cine câștigă e bucuros, cine joacă fotbal… nu reușește să câștige întotdeauna.

Am deschis scorul foarte repede, dar apoi am făcut o greșeală care nu este permisă la acest nivel – o lipsă de responsabilitate. Voi avea o discuție cu jucătorii. Sunt prea cocolosiți. Nu vreau să jignesc pe nimeni, dar lucrurile trebuie spuse.

Reclamă
Reclamă

Trebuie să găsesc soluții. Eu trebuie să găsesc formula ideală. Va fi o luptă strânsă. Din păcate, am început play-out-ul cu trei înfrângeri. Nu mă gândesc la ce a fost înainte. De mult nu am mai avut două eșecuri consecutive. De mâine ne concentrăm pe meciul cu Farul.

Sunt lucruri care nu ar trebui trecute cu vederea de arbitri. Sunt oameni care provoacă… Asta e România. E multă nervozitate. Și eu am reacții uneori. Miza au fost punctele și nu le-am obținut. Este foarte complicat. Trebuie să ne gândim la următorul joc, cu Farul. Degeaba ne gândim la obiectivul propus de conducere dacă nu câștigăm următorul meci”, a declarat Dorinel Munteanu, pentru digisport.ro, după Petrolul – Sepsi 2-1.

Dorinel Munteanu a oferit faza serii în Petrolul – Sepsi 2-1! Antrenorul covăsnenilor l-a „lăsat mască” pe un copil de mingi

Antrenorul lui Sepsi, Dorinel Munteanu, a surprins în prelungirile partidei. El s-a plâns la arbitri de faptul că se aruncă mai multe mingi în teren.

Reclamă

Ulterior, Dorinel Munteanu l-a „lăsat mască” pe un copil de mingi. S-a îndreptat spre el şi, atunci când toată lumea se gândea că „Munti” ar putea fi protagonistul unui nou moment care să declanşeze un scandal, antrenorul lui Sepsi l-a pupat pe copilul de mingi.

Petrolul a învins-o pe Sepsi, cu 2-1, după ce covăsnenii au deschis scorul. Sepsi a ajuns la 3 înfrângeri consecutive în play-out, nereuşind încă să obţină niciun punct.

Dorinel Munteanu a preluat echipa după prima etapă din play-out şi are şi el 2 înfrângeri din 2 meciuri cu Sepsi.

În urma acestui meci, Petrolul a urcat pe locul 2 în play-out, cu 24 de puncte, în timp ce Sepsi se află pe poziţia a 5-a, la doar un punct peste Poli Iaşi, echipă aflată pe loc de baraj.

Laszlo Dioszegi spunea, atunci când l-a numit antrenor pe Dorinel Munteanu, că Sepsi îşi propune să lupte pentru cupele europene. Acest lucru nu se poate decât prin baraj, dar în acest moment Sepsi e mai aproape de barajul pentru rămânerea în prima ligă decât de cel pentru cupele europene.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:15
Emil Boc, plin de optimism după Ararat – U Cluj 0-0: “Sărbătorim, plecăm cu prima şansă”
21:15
“Cu Politic mai ții legătura?”. Răspunsul dat de Cătălin Cîrjan despre fostul coleg ajuns la FCSB
21:03
VideoJurnal Antena Sport | Prieten cu David Cristofor, Kimi Antonelli se pregăteşte să vină în România
21:02
Jucătorul de 10 milioane de euro a plecat de la Inter Milano! Cristi Chivu nu l-a mai vrut
20:55
FK Sarajevo – Universitatea Craiova LIVE SCORE (22:00). Oltenii lui Rădoi, favoriți pe hârtie. Echipele de start
20:50
Ararat – U Cluj 0-0. “Şepcile roşii” au remizat în debutul în Conference League. Armenii au avut o bară
1 Proces de 1,5 milioane de euro pentru Laurențiu Reghecampf: „Sunt supărat pentru ce a făcut” 2 Tragedie! Caius Lungu, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 36 de ani 3 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 4 “M-a întrebat Hagi de el” Gigi Becali trimite un jucător la Farul, după Shkendija – FCSB: “Să-l ia Gică” 5 Gigi Becali a dezvăluit numele jucătorului pe care îl vrea la FCSB! Decizia luată pe loc: “Sun acum” 6 FotoBernadette Szocs şi-a pus fanii pe jar! Apariţii incendiare în vacanţă
Citește și