Închide meniul

Gigi Becali a anunțat echipa de start pentru meciul cu CFR Cluj. Cine îl va înlocui pe Daniel Bîrligea

Publicat: 14 aprilie 2025, 8:19

Reclamă
Gigi Becali a anunțat echipa de start pentru meciul cu CFR Cluj. Cine îl va înlocui pe Daniel Bîrligea

Gigi Becali, la palat / Profimedia

Gigi Becali a anunțat echipa de start a FCSB-ului, pentru meciul cu CFR Cluj, din runda următoare de play-off. Patronul campioanei a dezvăluit cine îi va lua locul lui Daniel Bîrligea, cel care nu are dreptul să joace în duelul cu fosta lui echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a făcut acest anunț imediat după remiza cu Universitatea Craiova. FCSB a încheiat la egalitate derby-ul din Bănie, scor 0-0, oltenii având o ocazie uriașă la ultima fază, atunci când Mora a lovit bara.

Gigi Becali a anunțat echipa de start pentru meciul FCSB – CFR Cluj

Astfel, în locul lui Daniel Bîrligea, va fi titularizat Adrian Șut. Mijlocașul a evoluat doar o repriză în duelul cu oltenii, fiind introdus la pauză în locul lui David Miculescu.

Gigi Becali a mai declarat că nu se pune problema ca Juri Cisotti să fie scos din echipa de start a campioanei. La meciul cu CFR Cluj, care se va juca în prima zi de Paște, FCSB va avea un sistem cu vârf fals, anume David Miculescu.

„Cisotti nu iese din echipă niciodată în viața lui. O să vezi (n.r.- în locul cui va juca Adrian Șut contra CFR-ului)! Nici Tănase. Păi, nu, nici Chiricheș. El (n.r.- Șut) intră în locul lui Bîrligea, oricum nu poate să joace. O să fie tot echipa asta, dar în locul lui Bîrligea, Șut.

Reclamă
Reclamă

Miculescu, număr 9, Cisotti, în dreapta, Tănase, număr 10. Îi dau și lui Petrescu echipa, că-s băiat bun. Să-l bat și cu echipa dată. Cisotti nu iese din echipa asta, da? Dacă nu pierde nicio minge! La cât e de slăbănog, câștigă dueluri, pasează, astăzi a dat pasă de gol”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0.

Cum ar putea arăta echipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu CFR Cluj:

  • Târnovanu – Crețu, Ngezana, M. Popescu, Radunovic – Șut, Chiricheș – Cisotti, Tănase, Gheorghiță (Toma) – Miculescu.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic

Gigi Becali l-a criticat dur pe arbitrul meciului Universitatea Craiova – FCSB 0-0, Horaţiu Feşnic. Becali are o istorie cu Horaţiu Feşnic. Centralul este cel care l-a făcut pe Becali să îşi anunţe ultima „retragere” din fotbal, în urmă cu doi ani. În cele din urmă, Becali s-a răzgândit.

Reclamă

„Nu mi-a plăcut de Feşnic, care face ce face. E fault la Chiricheş. De ce faci, mă, aşa, Feşnic?

(n.r: Târnovanu a spus că a vrut să încline terenul) A vrut el să-l încline (n.r: Feşnic). Uite că nu i-a ieşit.

A fost la Şut un fault când nu l-a atins deloc. I-a dat şi galben. Bine, mă, greşeşti, dar ca să dai şi galben trebuie să vezi clar. Să dea el galben… (n.r: Anul trecut mai ziceaţi ceva de Feşnic, că e omul CFR-ului) E posibil să fie. Nu mai poţi să îl compari pe Kovacs cu el. Nu ai ce să mai zici de el (n.r: de Kovacs). Anul ăsta nu am zis de el că a arbitrat impecabil? Chiar şi frati-su.

Eu nu cred că Feşnic se va îndrepta. De Kovacs am spus multe, dar după aia ce am spus, că e bun arbitru, corect, cutare. Numai că la Feşnic nu e greşeală omenească. Nu se poate asta. A înclinat terenul, a avut dreptate Târnovanu, prea multe (n.r: greşeli). Mici, dar multe”, a spus Gigi Becali pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:58

Simone Inzaghi, după Inter – Bayern 2-2: „Am dat tot ce am avut”

8:57

Lautaro Martinez, cea mai savuroasă reacţie după ce Inter a eliminat-o pe Bayern: „Am demonstrat că avem ‘cojones'”

8:42

Marca, mai dură decât niciodată cu Real Madrid: „Nu există miracole dacă nu joci nimic”

8:41

„Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League

8:29

Notele umilitoare primite de jucătorii lui Real Madrid, după eşecul cu Arsenal. Vedetele lui Ancelotti, criticate de spanioli

8:18

Reacţie dură după penalty-ul ratat de Saka, în Real Madrid – Arsenal: „Aş fi vrut să-l pocnesc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și