Închide meniul

Elias Charalambous a crezut că Manchester United a câştigat 5-4 la penalty-uri. “Am adormit şi am văzut pe telefon”

Publicat: 18 aprilie 2025, 11:31

Comentarii
Elias Charalambous a crezut că Manchester United a câştigat 5-4 la penalty-uri. Am adormit şi am văzut pe telefon

Elias Charalambous, în timpul unui meci - Profimedia Images

Elias Charalambous a dezvăluit la conferinţa de presă dinaintea meciului cu CFR Cluj că a adormit în timpul meciului Manchester United – Lyon 5-4 şi că a crezut că Diavolii Roşii s-au impus după loviturile de departajare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul de la FCSB a verificat pe telefon rezultatul final şi, când a văzut 5-4 pe aplicaţie, a crezut că meciul din sferturile Europa League de pe Old Trafford a fost decis la loteria penalty-urilor.

Elias Charalambous a crezut că Manchester United a câştigat 5-4 la penalty-uri

“Vă voi povesti ce s-a întâmplat în această dimineaţă. Am văzut meciul aseară, dar am adormit. În această dimineaţă, fiul meu m-a întrebat cine a câştigat şi eu i-am spus că a câştigat Manchester United, la penalty-uri, 5-4. Am văzut pe telefon 5-4 şi am crezut că au fost penalty-uri.

Când am ajuns aici, mi-au spus că scorul final a fost 5-4. Când m-am uitat pe telefon, am crezut că s-au executat penalty-uri. Am fost surprins de rezultat, dar acesta este fotbalul şi de aceea e probabil cel mai frumos sport din lume”, a spus Charalambous, la conferinţa de presă.

Ţinând cont că FCSB le-a întâlnit pe United şi Lyon, Charalambous va fi fanul englezilor în drumul spre trofeul Europa League. Echipa lui Ruben Amorim se va duela în semifinale cu Athletic Bilbao. În cealaltă semifinală, Tottenham o va întâlni pe Bodo/Glimt.

Reclamă
Reclamă

“Acum, că Lyon a fost eliminată şi pentru că ne-au fost adversari, mi-aş dori ca ei să câştige trofeul. Am jucat contra lor, antrenorul lor a fost foarte amabil şi prietenos. M-aş bucura ca ei să câştige Europa League”, a mai spus Charalambous.

Manchester United – Lyon 5-4

După 2-2 în tur, „Diavolii Roşii” au condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Manuel Ugarte (10) şi Diogo Dalot (45+1). OL a revenit după pauză şi a reuşit egalarea, prin golurile semnate de Corentin Tolisso (71) şi Nicolas Tagliafico (78).

Deşi Lyon a rămas în zece, după eliminarea lui Tolisso (89), a mai reuşit să trimită meciul în prelungiri, unde a mai înscris de două ori, prin Rayan Cherki (105) şi Alexandre Lacazette (110 – penalty). Finalul a fost incredibil, cu trei goluri marcate de United în decurs de opt minute, prin Bruno Fernandes (114 – penalty), Kobbie Mainoo (120) şi Harry Maguire (120+1).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:52
Anunțul momentului, după plecarea lui Charalambous de la FCSB: „Va purta o discuție pentru preluarea unei echipe mari”
9:39
Florin Tănase, conflict cu Peluza Nord? Ce s-a întâmplat la finalul partidei cu U Cluj
9:21
Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat!
9:18
Adrian Mutu nu s-a ferit de cuvinte, după FCSB – U Cluj 1-3: „Cel mai slab sezon din era Gigi Becali”
8:51
FotoPeste 10.500 de fani la meciurile din liga a patra! Fosta sfert-finalistă de UCL e susținută de fani „și în iad”
8:42
FotoPrimul Mondial câștigat de Argentina, în plină dictatură militară: un general sângeros și acuzații de blat
1 VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului 2 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 3 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 4 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 5 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic” 6 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial
Citește și