Închide meniul

Nota primită de Nicolae Stanciu după ce a marcat un eurogol împotriva echipei lui Cristiano Ronaldo!

Bogdan Stănescu Publicat: 22 aprilie 2025, 22:22

Comentarii
Nota primită de Nicolae Stanciu după ce a marcat un eurogol împotriva echipei lui Cristiano Ronaldo!

Nicolae Stanciu, la Damac / X Damac

Nicolae Stanciu a înscris un eurogol în meciul Damac – Al-Nassr 2-3. În minutul 73 al partidei, căpitanul naţionalei a primit o minge la aproximativ 15 metri, s-a întors perfect şi a trimis în vinclul porţii apărate de Bento.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pentru prestaţia lui din partida cu Al-Nassr, Nicolae Stanciu a fost notat cu 7.2 de către site-ul de specialitate flashscore.ro. Portarul Florin Niţă, care a primit 3 goluri, a primit nota 5.6 din partea site-ului de specialitate citat.

Nicolae Stanciu, cea mai mare notă de la Damac în duelul cu Al-Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo

Stanciu a primit cea mai mare notă de la echipa lui pentru evoluţia din meciul cu Al-Nassr. Aceeaşi notă a primit-o şi Ramzi Solan, marcatorul primului gol al lui Damac din meciul cu Al-Nassr.

Damac a pierdut dramatic duelul cu echipa lui Cristiano Ronaldo, la care starul portughez nu a fost în lot. Sultan Al-Ghannam a marcat golul victoriei pentru echipa lui Ronaldo, în prelungirile partidei. Al-Nassr poate fi urmărită în Liga Campionilor Asiei, competiţie transmisă în AntenaPLAY.

Cu această victorie, Al-Nassr se menţine pe locul 3 în prima ligă a Arabiei Saudite, cu 60 de puncte. Echipa lui Cristiano Ronaldo, la care antrenor e Stefano Pioli, are cu 2 puncte mai puţin decât Al-Hilal şi se află la 8 puncte în spatele liderului Al-Ittihad, la care evoluează Karim Benzema.

Reclamă
Reclamă

Damac, echipa românilor Nicolae Stanciu şi Florin Niţă, e pe locul 11 în campionat, cu 31 de puncte. Nicolae Stanciu va pleca la finalul sezonului de la Damac la Genoa, echipa patronată de Dan Şucu.

Nicolae Stanciu confirma pe pagina lui de Instagram că s-a înţeles cu echipa lui Dan Şucu, iar mutarea urmează să fie oficializată la finalul acestui sezon.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45 23 feb.
Darius Olaru a plecat cu duba de la stadion, nu cu autocarul echipei! Care este motivul
23:39 23 feb.
„Dacă mergem în play-out…”. Ce le-au transmis fanii jucătorilor de la FCSB, după victoria cu Metaloglobus
23:10 23 feb.
Scenariul incredibil pe care se bazează Gigi Becali pentru ca FCSB să prindă play-off-ul: „Tot la asta sper”
23:04 23 feb.
Elias Charalambous nu vrea să audă de play-out, după 4-1 cu Metaloglobus: „Lucruri care nu există”
22:57 23 feb.
Marius Șumudică, în cădere liberă în Arabia Saudită! A patra înfrângere consecutivă pentru Al-Okhdood
22:51 23 feb.
Cum a reacționat Ofri Arad, după ce a fost schimbat la pauză la debutul la FCSB
1 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 2 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 3 Kennedy Boateng pleacă de la Dinamo! Stoperul și-a găsit deja echipă și va încasa peste 50.000 de euro pe lună 4 Fanii lui Dinamo vor ca echipa “s-o lase mai moale cu FC Argeş”. Reacţia oficială a clubului 5 Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng! 6 Gigi Becali a făcut praf un jucător din Liga 1, de la care aştepta ajutor pentru play-off: “În halul ăsta”
Citește și