Închide meniul

“Noul Buffon, dar cu un singur F”. Mihai Stoica a tras concluziile, după ce FCSB a învins-o pe Dinamo. Pe cine a atacat

Publicat: 6 mai 2025, 10:11

Noul Buffon, dar cu un singur F. Mihai Stoica a tras concluziile, după ce FCSB a învins-o pe Dinamo. Pe cine a atacat

Mihai Stoica, în timpul derby-ului FCSB - Dinamo 3-1/ Profimedia

Mihai Stoica a tras concluziile, după ce FCSB a învins-o pe Dinamo cu scorul de 3-1, în etapa a şaptea de play-off. Oficialul campioanei a remarcat mai mulţi jucători, după succesul clar de pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB a subliniat că Juri Cisotti şi-a făcut un cadou excelent, de ziua lui, la derby-ul cu Dinamo. Italianul a oferit două pase de gol în meciul care a dus-o pe FCSB la şapte puncte avans în fruntea Ligii 1.

Mihai Stoica a tras concluziile, după FCSB – Dinamo 3-1

Mihai Stoica a mai amintit şi de intervenţia lui Ştefan Târnovanu, la ocazia avută de Alexandru Pop în minutul 61. În acest context, MM l-a taxat pe Alessandro Caparco, antrenorul cu portarii de la Dinamo care l-a criticat în urmă cu ceva timp pe goalkeeper-ul campioanei.

Totodată, printre jucătorii remarcaţi de Mihai Stoica au fost şi Risto Radunovic, dar şi Octavian Popescu, care a reuşit o “dublă” în victoria cu Dinamo.

“1. Derby de România într-o zi de luni. Și nu orice zi de luni. Ci lunea de după alegeri. Alegerile astea care au dus în finală doi căpitani de echipe cu suporteri fanatici, dar care nu atrag deloc spectatorii neutri.

Reclamă
Reclamă

2. În 8 zile am bătut Rapid în Giulești și Dinamo pe Arena. Cu scor la pauză 5:0 (cumulat în dubla asta). Not bad at all.

3. Și CFR i-a prins pe Dinamo pe Arena fără Gnahore și Politic. Ei și fără Boateng, noi fără Olsen. A fost 1-1, dar Dinamo merita să câștige. Cu ei, nu cu noi. Îmi vin în minte cuvintele lui Balaj : FCSB e o ofensă adusă fotbalului. Așa e când te faci că muncești pe la emisiuni, dar stai acasă să mănânci ouă când echipa ta joacă meci de titlu.

4. Cisotti și-a făcut un compleanno de vis. Doar că pregătirile le-a început în Turcia. Frumos e că i-au venit și invitații. 37.000.

Reclamă

5. A fost aseară un moment psihologic care pentru unii a trecut neobservat. Imediat după ce s-a marcat din penalty-ul ăla ciudat, Ștefan Târnovanu🐉 a avut o intervenție miraculoasă. Cu toate că n-are tehnică în opinia celebrului Caparco. Cum care Caparco? Caparco, noul Buffon. Doar că în limba română se scrie cu un singur F.

Mihai Stoica, despre jucătorii FCSB-ului: “Avem dragoni”

6. Peluza Nord, scenografia anului. Poate fi întrecută doar de ce vor mai inventa cu Craiova, când trofeul va fi în tunel.

7. Mai tari decât celebra deja horă de la goluri sunt manifestările gen Chiellini de la intervențiile defensive reușite. La team spirit am stat mereu bine. Și n-avem mental coach. Dar avem dragoni. Intreb pentru un prieten, cu intonație… frate, dar cât de bun e Șut???

8. 5 victorii, 2 egaluri (unul la 3 zile după al 20-lea meci european) și 0 înfrângeri. Ăsta e playofful nostru so far. Cu toate astea, o victorie CFR sâmbătă și va trebui să câștigăm pe Cluj Arena sau pe Nicușor Dan Arena cu Craiova. Sau ambele X. Deci nu e gata.

9. Risto a depășit viteza legală spre final. Dacă nu știe cineva câți ani are, să se uite la cifrele de pe spatele tricoului. @ristoradunovic

10. Tavi”, a transmis Mihai Stoica, într-un mesaj postat pe conturile sale de socializare.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:26

Gigi Becali i-a găsit echipă în Liga 1 lui Malcom Edjouma: “A spus că ni-l dă nouă”

15:57

Ce lovitură pentru FCSB: Ionuț Cercel are ruptură musculară

15:46

LIVE SCOREJaqueline Cristian – Zeynep Sonmez, în primul tur la Wimbledon! Irina Begu, în turul 2! Programul româncelor

15:41

VIDEOSuprarealist! La 39 de ani, într-un picior, fostul star din Premier League a marcat golul de titlu

15:29

“Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3

14:47

Astrit Selmani și-a anunțat plecarea de la Dinamo și a venit cu o promisiune pentru fani: “Mă voi întoarce!”

1 “A fost o momeală”. Marius Lăcătuş, prima reacţie după ce a aflat că Steaua nu va putea juca în Liga 1 2 Steaua nu va putea juca în Liga 1! Ce s-a întâmplat exact cu amendamentele din Legea Sportului 3 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 4 Veste tragică în fotbalul românesc. David Oprescu, jucătorul legitimat la CSM Slatina, a încetat din viaţă 5 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 6 Un nou transfer pentru Ovidiu Popescu! Fostul jucător al FCSB-ului a semnat tot în Liga 1
Citește și