Foto

Iubita fiului lui Ion Ţiriac a rămas mască! Ce a găsit în hotelul în care tocmai s-a cazat

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 mai 2025, 13:44

Comentarii
Iubita fiului lui Ion Ţiriac a rămas mască! Ce a găsit în hotelul în care tocmai s-a cazat

Sorana Cîrstea şi Alexandru Ion Ţiriac / Captură Instagram

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Iubita fiului lui Ion Ţiriac a fost surprinsă din prima. Aceasta nu se aştepta la un asemenea cadou încă de la sosirea la Roma, pentru cel mai tare turneu WTA al momentului. Chiar Sorana Cîrstea a fost cea care a făcut totul public.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iubita fiului lui Ion Ţiriac tocmai a devenit campioană la dublu de la Madrid Open. Imediat a părăsit capitala Spaniei pentru a ajunge în cea a Italiei. La Roma participă la turneul WTA 1.000, dotat cu premii totale de 6.911.032 de dolari.

Ce a găsit în hotel iubita fiului lui Ion Ţiriac

După ce s-a impus la Madrid în proba de dublu, iubita fiului lui Ion Ţiriac a avut parte de o urcare spectaculoasă în clasamentul de dublu, de peste 700 de poziții. A ajuns până pe locul 82 WTA. Când a ajuns la Roma a primit un cadou inedit din partea hotelului unde este cazată pe perioada turneului din capitala Italiei. În acel hotel o noapte costă cel puţin 1.300 de euro.

Sorana Cîrstea a fost bine primită la Roma. Jucătoarea noastră a primit o scrisoare de felicitare și un aranjament floral deosebit. Dar asta nu e tot. Campioana de la Madrid, care a fost elogiată de WTA Tennis, dar și de presa din Spania, nu a ezitat să le mulțumească public, printr-o postare făcută pe pagina sa de Instagram.

Sorana Cîrstea se află la a noua participare la turneul de la Roma. A debutat în capitala Italiei în 2012. A avut parte de rezultate importante în precedentele participări. În 2012 și 2024, jucătoarea noastră a ajuns în turul patru al turneului. Anul trecut, Sorana a pierdut în fața lui Madison Keys, cu scorul 6-2, 6-1.

Reclamă
Reclamă

Dacă îm clasamentul de dublu Sorana a avut parte de o urcare spectaculoasă, la simplu lucrurile nu stau deloc aşa. Românca a coborât în clasament 9 poziţii şi se află pe locul 131, cu 564 puncte.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:09

Lupta pentru titlul de campion absolut la drift se poate decide pe Transilvania Motor Ring

12:01

Fabrizio Romano a anunţat transferul lui Bradley Barcola la Liverpool! Suma e uriaşă

11:47

Cristiano Bergodi transferă la Universitatea Cluj portar de 1,97 metri. Şi Juventus l-a avut pe listă

11:28

Portugalia – România LIVE VIDEO (17:30, AntenaPLAY). Tricolorele, duel decisiv pentru optimi la EURO

11:18

Cu cine l-a înlocuit Daniel Bîrligea pe Gigi Becali. Cine sunt magnaţii care deţin Frosinone

10:53

Nu FCSB, Rapid sau Universitatea Craiova! Adrian Mutu a numit singurul „brand adevărat” din fotbalul românesc

1 Daniel Bîrligea a plâns la aeroport la despărţirea de FCSB: „Sunt lacrimi de emoţie, e greu…” 2 Pleacă de la Dinamo după ce a ajuns pe lista neagră a lui Nuno Campos! Va ajunge sub comanda lui Ionuț Chirilă 3 Cristi Chivu a dat lovitura! Inter a bătut palma şi urmează anunţul oficial 4 Negocieri pentru David Matei! Mihai Rotaru s-a aşezat la masa tratativelor şi răspunsul a venit imediat 5 Victor Angelescu, performanță extraordinară la masa de poker! A ajuns în primii 50 la EPT Main Event 6 Comisia n-a avut milă de Cristiano Bergodi! Ce pedeapsă a primit după ce a sărit la bătaie la meciul cu Dinamo
Citește și