Închide meniul

FCSB a renunțat deja la un jucător de la Dinamo! Anunțul lui Mihai Stoica: “Vrem altceva!”

Alex Ioniță Publicat: 6 mai 2025, 22:44

Comentarii
FCSB a renunțat deja la un jucător de la Dinamo! Anunțul lui Mihai Stoica: Vrem altceva!

Profimedia Images

Gigi Becali a dezvăluit recent că vrea să transfere la FCSB doi jucători de la Dinamo. Patronul se referea atunci la Dennis Politic și Kennedy Boateng. Acum, Mihai Stoica a anunțat că roș-albaștrii au renunțat deja la una dintre cele două variante.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali vrea să își îndeplinească marele vis, în sezonul viitor: calificarea în UEFA Champions League. Pentru a realiza această performanță, patronul a anunțat că are în plan să își întărească echipa, în perioada de mercato din vară.

Mihai Stoica a anunțat că FCSB a renunțat deja la un jucător de la Dinamo

Totuși, Mihai Stoica a dezvăluit că FCSB nu mai plănuiește să îl transfere pe Kennedy Boateng, în următoarea perioadă de mercato. Oficialul campioanei en-titre a explicat că oamenii din staff își doresc un alt tip de jucător și că îi va propune un alt jucător lui Gigi Becali.

De asemenea, Mihai Stoica a anunțat că Gigi Becali a purtat deja o discuție cu Andrei Nicolescu, legată de un posibil transfer al lui Dennis Politic.

“La Boateng nu se pune problema. Vrem altceva, o să vin probabil cu alte variante. Nu discut capitolul Boateng. Pe Politic vrea Gigi să-l ia, a discutat cu Nicolescu, urmează să-l ia sau nu”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după victoria cu Dinamo

Gigi Becali nu a fost mulţumit de jocul lui Octavian Popescu, în ciuda reuşitelor decarului de la FCSB. Patronul campioanei a dezvăluit că îl va trece pe banca de rezerve pe mijlocaşul de 22 de ani, dacă nu va avea prestaţiile pe care le avea în urmă cu patru sezoane.

Totodată, Gigi Becali nu s-a ferit să-l critice şi pe Florin Tănase. Patronul campioanei a recunoscut că e „prieten” cu mijlocaşul său, însă a vrut să-l schimbe după prima repriză a derby-ului cu Dinamo.

„Tănase, n-ai văzut, a dormit pe teren. George Popescu a dat două goluri din talent. Băi, eu vreau altceva. E finul meu, l-am botezat. A dat două goluri, bravo, mulţumesc, e talentul lui. Eu vreau să fie George Popescu ăla de la 18 ani. Dacă va fi aşa, va fi, dacă nu, la revedere, banca.

Reclamă

Tănase, e prietenul meu, dacă joacă ce a jucat în prima repriză, banca. Nu merge la mine cu d-astea, fin, prieten. La revedere! Eşti prieten, bem cafele. Dar în prima repriză dormi pe teren? Au zis ei la pauză să nu-l schimbăm că avem 3-0. Dar las aşa ceva…”, a declarat Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:37
“Ruşinos, prestaţie dezamăgitoare” Reacţia presei italiene după eliminarea Interului lui Cristi Chivu din UCL!
0:18
Nota primită de Cristi Chivu după eliminarea rușinoasă a lui Inter din Champions League: “Dezamăgire totală”
0:11
FotoCristi Chivu, un monument de deznădejde după eliminarea ruşinoasă a Interului din Ligă! Cum a fost surprins
0:05
De 15 ani nu i s-a mai întâmplat asta lui Inter. Contraperformanța atinsă de Chivu&Co. după eliminarea din UCL
23:51 24 feb.
Inter – Bodo/Glimt 1-2. Echipa lui Cristi Chivu, eliminare rușinoasă din Liga Campionilor
23:49 24 feb.
Steaua București, spre prima ligă! Ministrul Apărării s-a decis: „Se merge cu amândouă în paralel!”
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 3 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 4 FotoAlegerea făcută de Sorana Cîrstea după despărţirea de Ion Ţiriac jr. 5 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază 6 O nouă plângere la CNCD împotriva lui Gigi Becali pentru derapaje sexiste
Citește și