Închide meniul
Foto

Scenografie de senzație la PSG – Arsenal! Fanii parizienilor au făcut spectacol

Alex Ioniță Publicat: 7 mai 2025, 22:09

Comentarii
Scenografie de senzație la PSG – Arsenal! Fanii parizienilor au făcut spectacol

FOTO: Captură digisport

Fanii celor de la PSG au pregătit o scenografie de senzație la meciul cu Arsenal, din returul semifinalelor UEFA Champions League. Suporterii echipei din Paris au făcut spectacol în tribune, înainte de startul partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În manșa tur, PSG s-a impus cu scorul de 1-0, grație unui gol marcat de Dembele. Fanii formației din capitala Franței s-au mobilizat pentru a-și încuraja favoriții la meciul retur, având în vedere miza uriașă a partidei.

Fanii lui PSG au pregătit o scenografie de senzație la meciul cu Arsenal

Suporterii echipei antrenate de Luis Enrique au început spectacolul în momentul în care jucătorii intrau pe teren. Atunci, aceștia au afișat mai multe mesaje uriașe. De asemenea, organizatorii partidei au pregătit și un foc de artificii, înainte de startul duelului cu Arsenal.

Fanii lui PSG au scandat apoi minute în șir, pentru a-și susține favoriții. Atmosfera a fost una infernală și în debutul partidei din semifinale.

VEZI IMAGINI CU SCENOGRAFIA FANILOR DE LA PSG ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI

Reclamă
Reclamă

PSG – Arsenal, echipele de start:

PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes – Neves, Vitinha, Ruiz – Barcola, Doue, Kvaratskhelia
Rezerve: Safonov, Tenas, Ramos, Dembele, Lee, Hernandez, Mayulu, Zaire-Emery, Beraldo, Tape, Mbaye

Arsenal: Raya – Timber, Saliba, Kiwior, Lewis-Skelly – Rice, Partey, Odegaard – Saka, Merino, Martinelli
Rezerve: Neto, Setford, Tierney, White, Zinchenko, Trossard, Jorginho, Sterling, Calafiori, Butler-Oyedeji, Henry-Francis, Nwaneri

Reclamă

Mobilizare generală la Paris, pentru PSG – Arsenal

Peste 2.000 de poliţişti au fost mobilizaţi miercuri seară,  în capitala Franţei, pentru a asigura securitatea returului semifinalei Ligii Campionilor în care se înfruntă PSG şi Arsenal, o oportunitate istorică pentru clubul parizian de a se califica în finala celei mai importante competiţii europene, informează AFP.

Meciula a atras un public considerabil. Stadionul Parc des Princes va fi plin şi este aşteptată o mulţime numeroasă în jurul arenei, iar în cazul unei victorii a lui PSG, suporterii parizieni s-ar putea aduna pe celebrul bulevard Champs-Elysees pentru a sărbători evenimentul.

În acest context, prefectura poliţiei din capitala Franţei a prevăzut mobilizarea a „peste 2.000 de poliţişti în jurul Parc des Princes, precum şi în locurile de adunare obişnuite din Paris”, precum suburbiile din apropiere, inclusiv în „gări, staţii şi linii susceptibile să găzduiască spectatori şi suporteri”.

„Niciun exces nu va fi tolerat’, a avertizat prefectura, care va desfăşura „un dispozitiv de protecţie în jurul stadionului Parc des Princes şi altul în jurul bulevardului Champs-Elysees (între 7 şi 9 mai), în cadrul măsurilor pregătitoare legate de ceremonia de comemorare a datei de 8 mai 1945”, care a marcat sfârşitul celui de-al Doilea Război Mondial în Europa.

Paris Saint-Germain s-a impus cu scorul de 1-0 pe Emirates Stadium din Londra, în meciul tur cu Arsenal, iar acum are mari şanse să se califice în a doua finală de Champions League din istoria sa.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
7:32
Lando Norris, prima reacție după ce a obținut pole-position-ul în Marele Premiu de la Las Vegas: „Prea dificil”
7:10
VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu de la Las Vegas. Max Verstappen, pe doi
23:40 21 nov.
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32 21 nov.
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19 21 nov.
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08 21 nov.
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și