Fostul mijlocaş al lui Arsenal şi al naţionalei Cehiei, Tomas Rosicky, în prezent director sportiv al Sparta Praga, a fost internat în spital şi plasat la terapie intensivă, ca urmare a unor probleme cardiace.
Sparta Praga a anunţat că Tomas Rosicky a fost internat în spital, la terapie intensivă, în ultima săptămână, din cauza unor probleme cardiace.
Tomas Rosicky, internat la terapie intensivă
„Ca jucător şi director sportiv, obişnuiam să mă arunc în toate, fără să mă uit în stânga sau în dreapta, şi să dau totul. Situaţia actuală mi-a arătat că trebuie să am mai multă grijă de mine. Alimentaţia deficitară, lipsa de activitate fizică şi atitudinea familiei mele faţă de problema mea actuală m-au adus, din păcate, în spital”, a declarat Rosicky.
Fostul mijlocaş şi-a liniştit totuşi fanii cu privire la starea sa de sănătate: „Vestea bună este că ar trebui să mă recuperez complet, dar starea mea actuală nu-mi permite să preiau o funcţie atât de importantă precum cea de director sportiv la Sparta”.
Deşi natura exactă a bolii nu a fost făcută publică, internaţionalul ceh (105 selecţii, 23 de goluri) nu a suferit nicio intervenţie chirurgicală.
- Cine este iubita lui Kylian Mbappe. Fotbalistul a renunţat la modelul transgender, pentru o viaţă cu ea
- Decizia radicală luată de Rusia, după declarațiile lui Emil Boc. Ce se va întâmpla la Cluj
- Soția unui fost jucător de la Dinamo, atacată cu briceagul în București. Poliția și Ambulanța au intervenit
- Gigi Becali, moment incredibil chiar de ziua lui! Patronul FCSB-ului i-a dat o palmă unui jurnalist
- Când s-a născut, de fapt, Gigi Becali! Milionarul a făcut dezvăluirea uimitoare în ziua în care e sărbătorit
































