Ciprian Marica a fost cucerit de decizia luată de Istvan Kovacs la finalul meciului PSG – Inter 5-0

Publicat: 1 iunie 2025, 9:39

Comentarii
Ciprian Marica a fost cucerit de decizia luată de Istvan Kovacs la finalul meciului PSG – Inter 5-0

Istvan Kovacs, în timpul finalei Ligii Campionilor, PSG - Inter 5-0 - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ciprian Marica l-a lăudat pe Istvan Kovacs pentru decizia luată la finalul partidei PSG – Inter 5-0, finala Ligii Campionilor pe care arbitrul nostru a condus-o impecabil.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kovacs a fluierat finalul partidei chiar în minutul 90, hotărând să nu prelungească agonia italienilor nici măcar alte câteva secunde. O decizie de mare arbitru luată de Istvan, al treilea român care conduce o finală de UCL, după Nicolae Rainea (1983) şi Ion Crăciunescu (1995).

Ciprian Marica a fost cucerit de decizia luată de Istvan Kovacs

“Felicitări, Luis Enrique! Felicitări PSG! Mândru de Istvan Kovacs! Faptul că nu a prelungit agonia la 5-0 pentru adversar şi a fluierat fix in minutul 90 îl înnobilează! Chapeau!”, a fost mesajul postat de Marica, pe Facebook.

Partida de la Munchen s-a încheiat exact în minutul 90, fără ca repriza a doua să aibă minute de prelungire.

Marius Avram, despre Istvan Kovacs, după finala Ligii Campionilor: “Impecabil”

Şi Marius Avram a lăudat inspiraţia lui Kovacs de a nu prelungi suferinţa jucătorilor şi fanilor lui Inter.

Reclamă
Reclamă

“A fluierat finalul imediat când s-a făcut minutul 90, bravo lui. Dacă mai prelungea, prelungea doar agonia celor de la Inter. Posibil să fi existat vreo comunicare cu al patrulea arbitru, dar Istvan Kovacs a arătat că înțelege fotbalul, a procedat perfect la această fază.

Este arbitrul numărul 1 în Europa în momentul ăsta, a arbitrat trei finale europene la cel mai înalt nivel. Este apogeul carierei oricărui arbitru din Europa, un lucru pe care și l-ar fi dorit oricare alt arbitru. Cu atât este mai mare bucuria pentru noi. Aș vrea să felicit și arbitrii asistenți, toată brigada a ieșit cu notă mare”, a declarat Marius Avram despre Istvan Kovacs pentru digisport.ro.

Istvan Kovacs a arbitrat o finală istorică de UEFA Champions League. PSG a stabilit cea mai mare diferenţă într-o finală de Champions League, învingând-o pe Inter cu 5-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Mihai Stoica a găsit atacant pentru FCSB: “Dacă nu dă două goluri în primul meci, mă nenoroceşte Gigi”
Citește și