Închide meniul

Gianluigi Donnarumma nu ştie dacă va rămâne la PSG, după tripla uriaşă

Publicat: 1 iunie 2025, 15:47

Comentarii
Gianluigi Donnarumma nu ştie dacă va rămâne la PSG, după tripla uriaşă

Gianluigi Donnarumma poate pleca de la PSG - Profimedia Images

Gianluigi Donnarumma, care este sub contract cu PSG până în 2026, a dezvăluit că nu ştie dacă îşi va prelungi aventura la Paris.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu ştiu, nu ştiu, vom vedea în zilele următoare. Acum voi merge la naţională, avem două meciuri foarte importante (cu Norvegia şi Moldova, pe 6 şi 9 iunie). Trebuie să mă concentrez pe aceste două meciuri”, a spus portarul italian.

Gianluigi Donnarumma nu ştie dacă va rămâne la PSG

Autor al unei campanii remarcabile în Liga Campionilor în acest sezon, Donnarumma, care şi-a exprimat în mod regulat dorinţa de a rămâne la Paris, nu şi-a prelungit încă contractul, în ciuda discuţiilor care au început în urmă cu câteva luni.

Rugat să compare triumfurile sale cu echipa italiană la Euro 2021 şi cu PSG în Liga Campionilor, „Gigio” a recunoscut că „a câştiga ceva cu ţara ta este mai puternic”. „Ai o ţară întreagă în spatele tău, îţi reprezinţi ţara, presiunea este şi mai mare, este diferit, este mai mult”, a spus el.

Paris Saint-Germain a câştigat, sâmbătă, la Munchen, Liga Campionilor pentru prima oară în istoria sa, după ce a învins Inter Milano, scor 5-0.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 16 ian.
VIDEOSporting – Casa Pia 3-0. Geny Catamo, “dublă”! Campioana en-titre s-a apropiat de liderul FC Porto
23:50 16 ian.
Marius Marin a jucat 68 de minute în Pisa – Atalanta 1-1. Nota primită de jucătorul naţionalei
23:41 16 ian.
Anunţul lui Mario Tudose despre viitorul lui, după ce a învins-o pe FCSB, echipa interesată de el!
23:34 16 ian.
Claudiu Micovschi a învins-o pe FCSB și a trimis „săgeți” către Rapid: „În sfârșit pot să fac asta”
23:32 16 ian.
Dani Coman i-a dat replica lui Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 1-0: „Nu suntem o echipă mică”
23:17 16 ian.
Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi”
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 Decizia radicală luată de Gigi Becali, după ce FCSB a fost învinsă de FC Argeș. Ce schimbare și-a reproșat
Citește și