Închide meniul
VIDEO & FOTO

Mirel Rădoi, după ce a fost naş la cununia religioasă a lui Florinel Coman: “Nu am cum să ţin pasul cu el”

Publicat: 12 iunie 2025, 19:02

Comentarii
Mirel Rădoi, după ce a fost naş la cununia religioasă a lui Florinel Coman: “Nu am cum să ţin pasul cu el”

Mirel Rădoi, naş la cununia religioasă a lui Florinel Coman / AntenaSport

Mirel Rădoi a fost extrem de emoţionat şi fericit după ce el şi soţia lui au fost naşii lui Florinel Coman şi Ioana Timofeciuc, la cununia religioasă a acestora!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rădoi a spus că e conştient că nu îl va putea convinge vreodată pe finul lui, Florinel Coman, să vină la Universitatea Craiova sau la o altă echipă pe care o va antrena în România.

“Al câtelea fin este Florinel Coman?” Răspunsul naşului Mirel Rădoi, după cununia religioasă a jucătorului naţionalei

“(n.r: Au spus că nu a fost grea convingerea naşilor) Într-adevăr, nu a fost grea, dar a fost emoţionantă pentru că, chiar dacă am avut o relaţie foarte bună cu ei, cumva, când vin cererile acestea, chiar mă emoţionez.

Chiar dacă au trecut câţiva ani din 2019, 2020, după aceea până în 2022, cât timp am fost şi la echipa mare, am avut o relaţie foarte bună cu jucătorii. Şi, în general, am o relaţie foarte bună cu jucătorii, dar când vin momentele astea chiar mă emoţionez.

(n.r: Al câtelea fin este?) Spre ruşinea mea, nu ştiu, dar cred că al şaptelea.

Reclamă
Reclamă

(n.r: Mai acceptaţi cereri?) Sigur, cum să nu, pentru că înainte de toate suntem oameni.

“Oricât mi-aş dori, sunt conştient că nu îl pot antrena în România”

Sunt conştient că, oricât mi l-aş dori la Universitatea Craiova sau la viitoarea mea echipă, nu va putea să vină pentru că nu e un jucător care să joace în România la ce a arătat în ultimii ani la FCSB. Cred că a venit momentul să joace doar în străinătate.

(n.r: Asta zicea şi Gigi Becali, să rămână în străinătate şi să le ia banii) E uşor de zis, greu de făcut asta, cu rămâi în străinătate şi ia-le banii. Eu, jucând în străinătate atâţia ani ştiu că nu este uşor, mai ales în zonele alea, unde i-am explicat chiar înainte de a face pasul că dacă ai făcut 9 partide bune şi una slabă se gândesc de două ori să te înlocuiască. E cu atât mai greu decât în Europa pentru că au foarte mulţi bani şi te înlocuiesc uşor.

Reclamă

În Europa se gândesc de două ori, hai să îi mai dăm o şansă, pe când în zonele alea, în Golf şi în Asia, nu stau foarte mult pe gânduri şi te schimbă imediat.

“Nu pot să le spun exact ca la olteni, că ar trebui să daţi cu bip”

(n.r: Ce le doriţi?) Pe româneşte, casă de piatră, nu pot să le spun exact cum este ca la olteni, că ar trebui să daţi cu bip, să nu-şi bage nimeni nasul în ea. Înainte de toate, să fim oameni şi să fim sănătoşi. Mai ales că suntem şi în faţa bisericii şi, când vorbim de oameni, vorbim de credinţă. Asta e cel mai important.

Ei doi să se înţeleagă, cum au făcut şi până acum, sunt un cuplu minunat.

(n.r: Naşul dă tonul distracţiei la petrecere sau cum e?) S-ar putea să nu vină naşul meu, dar în seara asta poate dau eu tonul pentru că mai am câteva zile, sâmbătă ne reunim la Craiova, aşa că nu mai am timp de distracţii.

(n.r: Florinel e bun dansator, trebuie să ţineţi pasul cu el) Cred că nu-l bate nimeni, eu oricum nu am cum să ţin pasul pentru că nu sunt un bun dansator, dar cu el e foarte greu”, a spus Mirel Rădoi după ce a fost naş la cununia religioasă a lui Florinel Coman.

Florinel Coman şi soţia lui, Ioana Timofeciuc, s-au cununat astăzi religios la Constanţa, după ce cununia civilă a fost în 2023. Petrecerea va avea loc tot la Constanţa.

La cununia religioasă a lui Florinel Coman au fost prezenţi, printre alţii, Gigi Becali, Alex Băluţă, Denis Drăguş şi alţi foşti colegi ai lui Coman de la FCSB şi colegi cu “Mbappe” la naţionala României.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 12 dec.
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26 12 dec.
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14 12 dec.
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03 12 dec.
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02 12 dec.
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
22:46 12 dec.
Mario Camora atrage atenția, după CFR – Csikszereda 3-1: „Trebuie să riscăm tot”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și