Adrian Mititelu i-a decis soarta lui Vladislav Blănuţă! Ce se va întâmpla cu atacantul dorit şi de Gigi Becali

Gabriel Zamfirescu Publicat: 14 iunie 2025, 18:37

Comentarii
Adrian Mititelu i-a decis soarta lui Vladislav Blănuţă! Ce se va întâmpla cu atacantul dorit şi de Gigi Becali

Gigi Becali şi Adrian Mititelu / colaj Profimedia Images, AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali l-a dorit la FCSB pe Vladislav Blănuţă, dar nu s-a înţeles la preţ cu patronul celor de la FCU Craiova, Adrian Mititelu. Latifundiarul din Pipera a oferit 1,5 milioane de euro în schimbul atacantului preţ respins de către omul cu banii de la FCU Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mititelu a spus clar. Aşteaptă finalul EURO 2025 sub 21 de ani pentru a stabili ce se întâmplă cu Vladislav Blănuţă. Cert este că atacantul originar din Basarabia nu va rămâne la FCU Craiova.

Adrian Mititelu, decizie în privinţa lui Vladislav Blănuţă

Vladislav Blănuţă a avut un sezon foarte bun la U Cluj.  A reuşit 12 goluri și 4 assist-uri în 37 de meciuri. Nu a rămas la U Cluj pentru că Adrian Mititelu vrea 4 milioane de euro pe atacant. ”În fiecare zi avem discuții cu mai multe cluburi, așteptăm să treacă EURO U21, nu avem pe cineva foarte hotărât, în acest moment, care să ne îndeplinească așteptările. Nu se pune problema să rămână la noi. În proporție de 90%, e ca și transferat”, a declarat Adrian Mititelu, potrivit gsp.ro.

Dorit și de Gigi Becali la FCSB, Vladislav Blănuță este în continuare pe lista lui U Cluj, dar și pe cea a Legiei Varșovia, formație preluată de Edi Iordănescu, mai spune sursa citată. Cei de la U Cluj au spus cât pot achita pe atacant. Aproximativ 4-500 de mii de euro ar oferit pentru un transfer definitiv al lui Blănuță. Cota de piaţă a jucătrului este în acest moment de 1,8 milioane de euro, potrivit Transfermarkt.

Florin Prunea îl apără pe Adrian Mititelu

Florin Prunea s-a enervat când a auzit că Răzvan Burleanu i-a transmis lui Adrian Mititelu că nu mai poate aduce valoare adăugată fotbalului românesc. Fostul portar, aflat în conflict de ani de zile cu Burleanu s-a poziţionat clar de partea omului cu banii de la FCU Craiova.

Reclamă
Reclamă

Mititelu a ameninţat că se va retrage din fotbal dacă decidenţii din România nu îi dau dreptate în disputa cu FRF. Şeful Craiovei spune că actuala Federaţie se află în ilegalitate. ”Am trăit s-o văd și pe asta… Unul care a venit din altă lume să se ia de unul care a investit zeci de milioane de euro, e rușinos că se întâmplă așa ceva.

Omul ăla și-a riscat averea și și-o riscă în continuare, să-l pui în postura în care l-ai pus… Au mai fost pe acolo niște șmecheri, bine le-a zis Mititelu, ‘slugi’, care săreau, au fost puși de Burleanu sută la sută, eu știu cum se fac astea.

Iei trei-patru, îl pui pe Bodescu și spui ‘Băi, luați-l la înjurături, tu dintr-un colț, tu de acolo’. E rușinos. (n.r. au fost făcuți ‘sclavi’, nu ‘slugi’) Rușinos ce s-a întâmplat acolo. Băi, cine e ăsta să vorbească la adresa lui Mititelu așa?

Reclamă

Cine este? Omul ăla a băgat zeci de milioane de euro în fotbal și tu să te comporți de maniera asta? Tu iei bani din fotbal, zeci de milioane. E rușinos ce s-a întâmplat, sincer”, a spus Prunea.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56

Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”

23:07

Două transferuri ratate la FCSB. Anunțul lui Mihai Stoica: „Dacă ne grăbeam, avem și trei jucători deja”

22:50

A început numărătoarea: avantaj Florentino aproape de jumătate drumului! Riquelme contestă sute de voturi

22:48

„Trebuie să vorbesc cu el!” Mesajul cutremurător al selecționerului, după ce Eriksen s-a prăbușit pe gazon

22:23

„E groaznic”. A văzut ce s-a întâmplat cu Christian Eriksen și a rămas „mască”: „E a doua oară când se întâmplă!”

22:07

VideoJurnal Antena Sport | Cineva să-l oprească!

1 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 2 Lovitură uriașă pentru Craiova! Anunțul făcut de impresarul lui Al-Hamlawi: „Să fie clar!” 3 Gigi Becali a primit o ofertă de 7 milioane de euro pentru un star de la FCSB. Anunţul patronului 4 Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani” 5 Adi Ilie a anunţat care sunt cei 3 jucători ai viitorului naţionalei României: “Sper că Hagi şi-a dat seama” 6 Sorin Cârţu a anunţat “cel mai tare transfer făcut de Universitatea Craiova în această vară”
Citește și