Închide meniul

Lamine Yamal continuă “campania” pentru a-l aduce pe Nico Williams la Barcelona. Postarea “perlei” de la Barcelona

Andrei Nicolae Publicat: 30 iunie 2025, 20:39

Comentarii
Lamine Yamal continuă campania pentru a-l aduce pe Nico Williams la Barcelona. Postarea perlei de la Barcelona

Nico Williams şi Lamine Yamal, înainte de finala Nations League / Profimedia

Un anunţ oficial în ceea ce priveşte mutarea lui Nico Williams la Barcelona întârzie să apară, însă Lamine Yamal face în continuare “lobby” pentru colegul său de la naţională. Jucătorul de 17 ani a postat la secţiunea “stories” de pe contul său de Instagram un nou videoclip în care este surprins celebrând un gol alături de fotbalistul lui Athletic Bilbao.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zilele trecute, Yamal a mai postat o fotografie alături de jucătorul bascilor.

Yamal continuă “campania” pentru transferul lui Nico Williams

“Telenovela” privind mutarea lui Nico la Barcelona nu are încă o finalitate. Iniţial, catalanii au anunţat că au ajuns la un acord cu fotbalistul bascilor până în 2031, iar ce lipsea era înţelegerea dintre cele două cluburi.

Au apărut probleme privind achitarea clauzei de reziliere a lui Nico Williams, iar cel mai recent au apărut informaţii potrivit cărora jucătorul de 22 de ani a început să aibă propriile reticenţe. Fotbalistul spaniol vrea să primească din partea clubului garanţia că poate fi înregistrat, formaţia blaugrana având această problemă în iarnă cu Pau Victor şi Dani Olmo.

De aceea, Barcelona ar fi devenit iritată de pretenţia lui Nico, motiv pentru care şi ea ar da înapoi în acest moment. În ciuda acestor veşti care blochează momentan transferul lui Nico la Barcelona, Lamine Yamal dă în continuare de înţeles că vrea să îl aibă coleg pe jucătorul lui Bilbao.

Reclamă
Reclamă

“Perla” Barcelonei a postat pe reţelele sociale un videoclip care surprindea bucuria Spaniei după un gol înscris cu Franţa la EURO 2024. La finalul videoclipului se vede cum Lamine se bucură alături de Nico Williams. Astfel, poziţia fotbalistului de 17 ani rămâne aceeaşi, chiar dacă Barcelona s-a enervat pe extrema stângă din Ţara Bascilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:13
Antonelli, după “dubla” Mercedes din Australia: “Nu ne-am dorit acest weekend, dar s-a terminat foarte bine”
8:01
“A fost o luptă incredibilă” George Russell, prima reacţie după ce a câştigat prima cursă a sezonului de F1!
7:20
VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului
6:51
Dezastru pentru Oscar Piastri! A suferit un accident înainte de cursă şi nu a luat startul în Australia
23:55 7 mart.
Athletic Bilbao – Barcelona 0-1. Lamine Yamal a adus victoria uriașă pentru catalani
23:35 7 mart.
“El va fi în staff!” Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui Adi Iilie
1 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 2 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 3 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 4 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial 5 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic” 6 VIDEO“Cazul Ganea” s-a repetat! Un internaţional român a prins de gât arbitrul! Scenele sunt şocante
Citește și