Închide meniul

FCSB are de ce să se teamă! Mutare de ultimă oră a viitoarei adversare a campioanei. L-au prezentat oficial

Gabriel Zamfirescu Publicat: 3 august 2025, 10:36

Comentarii
FCSB are de ce să se teamă! Mutare de ultimă oră a viitoarei adversare a campioanei. L-au prezentat oficial

Jucătorii de la FCSB, după meciul cu Dinamo / Sport Pictures

FCSB a fost eliminată din turul 2 preliminar al Champions League, dar îşi va continua aventura europeană în Europa League. Acolo urmează să o întâlnească pe Drita, din Kosovo, în turul al treilea preliminar. Viitoarea adversară a echipei lui Elias Charalambous tocmai a anunțat un transfer nou, cu doar câteva zile înaintea venirii la București.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adversara celor de la FCSB, Drita l-a legitimat pe Kristal Abazaj. Este vorba despre o extremă dreaptă de 29 de ani. Jucătorul a fost prezentat ca o mare vedetă la noua sa echipă.

Întăriri pentru viitoarea adversară a celor de la FCSB din Europa League

Manşa tur a dublet FCSB – Drita va avea loc joi seara, 7 august, de la ora 21:30, pe Arena Națională. Boua achiziţie a kosovarilor, Abazaj este internațional albanez cu două selecții în națională. Tocmai a semnat un contract valabil pe două sezoane cu viitoarea adversară a celor de la FCSB. Ultima echipă pentru care a evoluat extrema dreaptă a celor de la Drita a fost formaţia liga a doua turcă, la Ankara Keciorengucu.

“Kristal Abazaj, un diamant gata să strălucească pe teren. Suntem bucuroși să anunțăm sosirea în compartimentul ofensiv a unui fotbalist experimentat și cu multă calitate.

După multă muncă din partea directorului nostru sportiv Valon Zymberi a reușit să îl convingă pe Kristal să ni se alăture

Reclamă
Reclamă

Abazaj a semnat un contract pe doi ani. Se așteaptă ca el să fie o armă puternică pentru antrenorul Ramadani. Îți urăm bun venit, Kristal!”, au scris cei de la Drita, pe reţelele sociale.

În sezonul precedent, Kristal Abazaj a evoluat în 16 meciuri în Turcia și a marcat un gol. A semnat cu Drita acum din postura de jucător liber de contract, după ce s-a despărţit de echipa din Tircia. Drita, viitoarea adversară a celor de la FCSB, este al doilea cel mai de succes club din istoria campionatului kosovar. Are 4 titluri în palmares cucerite în 2003, 2018, 2020 și 2024.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:35
VIDEOJucătorii lui Liverpool, treziţi la 3 dimineaţa din cauza focurilor de artificii ale ultraşilor lui Galatasaray
15:13
EXCLUSIVDenis Drăguș ratează meciurile cu Moldova și Austria. Lovitură pentru naționala României
14:50
Carlos Alcaraz a cucerit titlul cu numărul 8 din 2025. Ibericul, campion la Tokyo
14:26
Adrian Porumboiu, aproape de o revenire spectaculoasă în fotbalul românesc. La ce club va investi
14:24
Veste uriașă pentru FCSB. Un om de bază al lui Elias Charalambous revine după accidentare
13:57
Inevitabilul s-a produs! William Saliba a semnat prelungirea cu Arsenal. Lovitură pentru Real Madrid
1 “Te faci că nu mă cunoşti?” Dialogul dintre Ionel Ganea şi oamenii legii! Fostul fotbalist a pierdut procesul 2 A început nebunia la Napoli! Kevin De Bruyne a aruncat vorbe grele când a fost înlocuit. Conte: “Şi-a ales persoana greşită” 3 După ce a jucat cu Universitatea Craiova şi FCSB, preşedintele de la Oţelul a ales: “Clar, e mai puternică” 4 Decizia luată de UEFA în cazul Israelului, după ce mai multe ţări au cerut excluderea din competiţii! 5 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 6 Neluţu Varga i-a răspuns imediat lui Gigi Becali, după oferta făcută pentru Louis Munteanu, chiar de ziua patronului de la CFR
Citește și