Închide meniul

“Cine vorbeşte de ăia, zboară!” Mihai Rotaru, decizie radicală după ce Craiova a aflat cu cine joacă în play-off

Bogdan Stănescu Publicat: 4 august 2025, 18:37

Comentarii
Cine vorbeşte de ăia, zboară! Mihai Rotaru, decizie radicală după ce Craiova a aflat cu cine joacă în play-off

Mihai Rotaru, într-o conferinţă de presă / AntenaSport

Patronul Universităţii Craiova, Mihai Rotaru, a anunţat o decizie radicală după ce echipa pe care o patronează a aflat că va juca în play-off-ul Conference League cu câştigătoarea meciului dintre Viking (Norvegia) şi Istanbul Başakşehir (Turcia).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rotaru le-a interzis celor din club să vorbească despre posibilele adversare ale Universităţii Craiova, în condiţiile în care pentru echipa antrenată de Mirel Rădoi urmează duelul din turul trei preliminar al Conference League cu Spartak Trnava (Slovacia).

Nu știu cu cine jucăm. Pot să vă spun de Trnava. Dacă aud pe cineva în club că vorbește de ăia (n.r: de posibilii adversari din play-off), zboară! Este interzis ca cineva în club să vorbească de altcineva în afară de Trnava.

Eu știu doar ce mi-a zis Mirel. Că este o echipă foarte bine organizată și foarte ambițioasă”, a declarat Mihai Rotaru pentru digisport.ro.

FCSB, CFR Cluj și Universitatea Craiova și-au aflat posibilele adversare din play-off-ul Conference League

Tragerea la sorți a play-off-ului Conference League a fost în format live text, pe AS.ro. Universitatea Craiova, FCSB și CFR Cluj și-au aflat posibilele adversare.

Reclamă
Reclamă

Dacă va fi eliminată de Drita, FCSB se va confrunta cu învingătoarea „dublei” Differdange/ Levadia Tallin, în play-off-ul de Conference League. CFR Cluj, de cealaltă parte, va da peste pierzătoarea „dublei” Hacken / Brann, dacă fi pierde duelul cu Braga din Europa League. 

Universitatea Craiova va întâlni învingătoarea „dublei” Viking / Bașakșehir, dacă va trece de Spartak Trnava în turul trei preliminar de Conference League.

Universitatea Craiova a evitat-o pe Fiorentina în play-off-ul Conference League. În turul 2 preliminar al Conference League, Universitatea Craiova a obţinut o calificare en-fanfare, după ce a învins-o cu 4-0 pe formaţia bosniacă FK Sarajevo. Atacantul palestinian a reuşit un hattrick în returul cu Sarajevo, celălalt gol al oltenilor fiind marcat de Alex Cicâldău. În tur, Universitatea Craiova fusese învinsă cu 2-1 de FK Sarajevo.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:22
“Are calitățile să devină un antrenor de top”. Cristi Chivu, remarcat de Maurizio Sarri înainte de Inter – Lazio
8:56
Motivul incredibil pentru care Elena Rybakina a refuzat poza oficială după ce a câştigat Turneul Campioanelor
8:49
Leo Messi, record istoric în fotbal după ultimul meci din MLS. Argentinianul a avut o prestație de vis
8:25
FCSB nu renunță! Roș-albaștrii apelează la NATO și CEDO după ce apelul privind marca Steaua a fost respins
8:00
Internetul nu uită! Noul primar din New York e acționar la un club din Spania: „Tocmai am cumpărat o acțiune!”
23:59 8 nov.
VIDEOSanta Clara – Sporting 1-2. Campioana a revenit pe primul loc, cu un gol marcat în prelungiri
1 FotoClipe emoţionante la înmormântarea lui Emeric Ienei. Ce a făcut nepoata fostului antrenor 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Braziliei! Calificări incredibile, cu Verstappen OUT din Q1 3 S-a “rupt” pe scara autocarului şi ratează Hermannstadt – FCSB. Situaţie incredibilă 4 VIDEOIanis Hagi, gol de senzaţie! Fiul lui Gică Hagi, în mare formă înaintea meciurilor naţionalei 5 Alimentul pe care David Popovici îl mănâncă zilnic! Era de bază în dieta românilor 6 Incredibil! Neluţu Varga i-a dat 100.000 de euro lui Gigi Becali ca să-l transfere pe Louis Munteanu. Ce s-a decis
Citește și