"Da, eu cred că a fost gol valabil. Uitați-vă la mâna portarului de la Clinceni, a lui Ureche. Mâna e la jumătate de metru în spatele liniei.
Dacă e vreun fotograf la meci și a stat pe linia porții, atunci sigur a surprins momentul. Eu spun că a fost gol valabil", a concluzionat Dragomir, conform gsp.ro.
Verdictul lui Ion Crăciunescu
Fostul mare arbitru, Ion Crăciunescu, susține și el ca a fost gol și cere introducerea tehnologiei goal-line.
"Nu poți să bagi niciodată mâna în foc pentru astfel de faze. Dacă mă uit după mâna portarului… am o bănuială că ar fi trecut balonul în poartă. Arbitrii nu pot vedea niciodată! De ce nu vrei să-i ajuți?! E scump?! Goal-line technology e o necesitate", a spus și Ion Crăciunescu la Digi Sport.
Fostul mare arbitru a fost completat de Gabi Balint: "Eu înclin să cred că a fost gol".
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- FCSB - Clinceni 2-2
- FCSB putea da lovitura în prelungiri
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Oamenii erau fericiți că vor juca cu Austria!” Ralf Rangnick, mesaj de luptă înaintea meciului cu România
- Karlo Muhar, prima reacție după ce a semnat cu CFR Cluj: “M-am întors acasă!”
- Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial
- Cristi Chivu, la Inter! Toate detaliile: românul a ajuns la sediul clubului
- Cu cine atacă Mircea Lucescu la Viena. Primul 11 al tricolorilor la meciul Austria-România