Andrei Vlad a ridicat în slăvi golul senzaţional marcat de Andrei Ciobanu, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.
"Ciobi (n.r. – Andrei Ciobanu) a marcat la 3 minute distanţă. Un gol extraordinar. Mai rar vezi asemenea execuţii. Bravo lui. Marius Marin este căpitanul nostru şi normal era să ne spună un discurs înainte ca să ne motiveze.
Motivaţie oricum era în cadrul echipei. Nu cred că s-au schimbat foarte multe. Principiile sunt aceleaşi, plecăm cu mingea de la portar şi asta este foarte important. Meciul pleacă de la 0-0, nu ştiu dacă suntem favoriţi, dar trebuie să câştigăm acest meci", a declarat Andrei Vlad la conferinţa de după meci.
Andrei Vlad: "Mă ajută că joc la echipa de club meci de meci"
Andrei Vlad trece prin cea mai bună perioadă a carierei. A devenit om de bază şi la FCSB, liderul Ligii 1. Acest lucru i-a dat încredere celui supranumit "Messi al portarilor".
"Pentru noi este trist că nu avem suporterii alături de noi. Acum doi ani era altă atmosferă, dar trebuie să ne facem treaba. Noi în teren nu am simţit, dar e bine că am revenit repede în joc. Este important că joc la echipa de club meci de meci, asta se vede în jocul meu. Principiile sunt aceleaşi, plecăm cu mingea de la portar şi asta este foarte important", a mai spus Andrei Vlad.
- RomÂnia U21 - Olanda U21 1-1
- Mesajul lui Andrei Vlad după debutul la EURO U21 2021
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei diferite, dezvăluiri şoc: “Sunt condamnat!” Câţi bani cheltuie în vacanţă
- Milionarul de 34 de ani care construieşte un castel în România refuză să se întoarcă la “prima dragoste”
- Ce preţuri are Rică Răducanu la restaurantul său de pe litoral. Cu cât au crescut faţă de 2024: “Am pensie mică”
- Ce a putut păţi în Turcia un celebru milionar român: “Ne-am pus toţi pe burtă”
- Ce a putut păţi blonda care a intrat pe teren în finala Ligii Campionilor pentru a promova site-ul iubitului!