Un şofer din Germania a fost lovit de ghinion. Unul total. Bărbatul în vârstă de 43 de ani a achiziţionat maşina de lux după o aşteptare de un an, însă a făcut-o praf în doar 6 ore, anunţă corrieredellosport.it.
Bolidul bărbatului, un Ferrari F8 Tributo de 720 de cai putere care ajunge la 100 km/h în 2.9 secunde, a intrat iniţial într-o barieră de beton, s-a lovit de un autobuz, după care a lovit o bară de protecţie. Motivul? Maşina a fost echipată cu anvelope de vară şi se afla pe un drum umed în momentul accidentului, au transmis poliţiştii.
#Ferrari F8 Tributo just had very short life of 6 hours, owner crashes on German motorway just hours after delivery #FerrariF8 pic.twitter.com/QZopdlcoHn
— 24wheel_news (@24wheel_news) March 17, 2021
La scurt timp după accident, şoferul a fost dus la spital cu răni grave, dar fără ca viaţa lui să fie pusă în pericol.
- Ghinion teribil pentru un şofer
- Şi-a făcut praf bolidul de 360.000 de euro
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- (P) 6 obiceiuri simple ale sportivilor pentru a se menține înformă
- Suma pe care o primeşte lună de lună Leonard Doroftei de la statul român! A fost umilit şi numit cerşetor
- Românul celebru care plăteşte la stat în 2026 un impozit de 41 de milioane de euro
- O nouă lovitură teribilă încasată de milionarul celebru care şi-a înşelat soţia cu cea mai bună prietenă a ei!
- (P) Cum să rămâi conectat la Cupa Mondială 2026: ghid pentru fani folosind eSIM

































