Un caz şocant s-a produs pe o stradă din Sectorul 6 din Bucureşti. Un bărbat în vârstă de 56 de ani a lovit, în mod intenţionat, un cărăucior în care se afla un bebeluş. Agresorul este Florin Bloju, un fost sportiv de performanţă, scrie Libertatea. Acesta a practicat boxul de performanță timp de 2 ani, la clubul Rapid București.
După mai multe ore de audieri, Florin Bloju a fost reţinut. „Nu am dat, doamnă, am vrut să bag marșarier și am dat a intrat a întâia. Nu s-a întâmplat nimic, nu am vrut să se întâmple nimic. Nu a fost nici un conflict. Absolut nimic”, le-a spus bărbatul reporterilor care îl așteptau în fața secției de poliție.
De unde a plecat conflictul
Florin Bloju şi tatăl copiilor au avut un schimb de replici, înainte ca bărbatul să se urce în maşină şi să dea peste căruciorul cu bebeluşul. Tatăl copiilor, care nu se cunoştea cu agresorul, i-a reproşat şoferului că a parcat maşina pe trotuar şi nu avea unde să treacă. După ce Florin Bloju a urcat în maşină, a lovit căruciorul şi pe tatăl copilului, după care a plecat, însă a fost identificat câteva ore mai târziu de polițiști și dus la audieri.
- Florin Bloju a lovit un cărucior cu un bebeluş cu maşina
- Bărbatul este fost sportiv de performanţă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- (P) Oxigenul hiperbaric: soluție pentru sportivi
- (P) De la oboseală la performanță: suplimentul care îți schimbă ritmul la sală
- Fost fotbalist de la FCSB, înşelat de soție. Şi-a dat seama privind-o în ochi, pe aeroport: „Când i-am văzut fața”
- Ce face acum fosta campioană a României care ajunsese om al străzii. Are un milion de urmăritori pe TikTok
- Dumitru Dragomir a anunţat care e românul care a dat o lovitură colosală. Suma e ameţitoare



























