Dumitru Dragomir a recunoscut! Tratamentul cu care Gigi Becali a ajutat 500 de persoane să scape de Covid-19

Antena Sport Publicat: 19 decembrie 2020, 9:04 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Dumitru Dragomir a recunoscut! Tratamentul cu care Gigi Becali a ajutat 500 de persoane să scape de Covid-19

Gigi Becali, implicat în lupta contra noului coronavirus

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Arbidol, medicamentul adus de Gigi Becali din Rusia, nu este pe lista pentru tratament aprobată de Ministerul Sănătății. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir: "Becali a dat medicamente la 500 de persoane"

"Gigi Becali gratis i-a făcut bine pe toţi. Ascultă ce spun, gratis, nu a luat un leu Becali şi cred că a dat la 500 de persoane medicamentaţia. La peste 500 de persoane a dat. Sunt aduse din Rusia, o minune. 

Nu le poate folosi statul. Comunitatea Europeană nu te lasă. Domnule, la mine ai mei, nepoţii, copiii, bona, au avut covid şi nu au avut nici pe dracu. Ei au luat medicamentele de la Gigi Becali din timp. Gigi Becali face bine. În permanenţă a făcut bine", a spus Dragomir, pentru digisport.ro

Anamaria Prodan a declarat şi ea că Gigi Becali a ajutat-o să treacă peste perioada în care a fost infectată cu noul coronavirus. 

"Eu știam că pe Gigi Becali pot să mă bazez la orice oră din zi și noapte în viața mea. În secunda în care am aflat, Gigi Becali m-a sunat, mi-a trimis absolut tot de la vitamine, albastru de metil până la Arbidol. 

Reclamă
Reclamă

Toate medicamentele le-am urmat cu sfințenie. Mi-a trimis un om care mi-a făcut perfuziile acasă. A avut grijă de mine ca și de copilul lui", a spus Anamaria Prodan.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:53

Sorana Cîrstea, dezamăgită după eliminarea de la Wimbledon: „Meciurile acestea dor. Am avut foarte multe șanse”

8:44

Oferta uriașă primită de Vozinha după Campionatul Mondial! Ce s-a întâmplat după ce l-a cucerit pe Messi

8:19

Kylian Mbappe l-a ajuns pe Leo Messi în clasamentul golgheterilor de la Mondial. Cum arată acum

8:12

După trei Mondiale consecutive și-a dat demisia: „Voi fi liber să aleg cel mai bun proiect!”

3:55

Programul zilei a 25-a de la Campionatul Mondial | „Fierbe” Azteca înaintea marelui duel cu Anglia

3:35

„Cei care credeau asta, s-au înșelat!“ Mbappe e all-in pentru titlul mondial! Ce spune despre duelul cu Hakimi

1 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 2 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde 3 FIFA, o nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. Ce se întâmplă cu arbitrul la Campionatul Mondial 4 Decizie în privinţa lui Istvan Kovacs. Au fost anunţaţi primii arbitri pentru optimile CM 2026 5 VIDEOArgentina – Capul Verde 3-2! Dramatism total! Insularii au fost aproape de o calificare istorică! Messi ajunge în optimi 6 Oficial! Francisco Barrios a semnat cu CFR Cluj
Citește și