Cei doi au fost invitaţi la aniversarea a cinci ani de "Ţiriac Collection", salonul pe care îl deţine fostul mare jucător.
"Dacă ai venit cu SG-ul ăla nou (n.r. Mercedes GTS), îţi rup picioarele. Mie nu mi-au dat niciunul", a spus în glumă Ţiriac, atunci când a văzut-o pe campioana noastră.
Mica "supărare" a lui Ţiriac venise de la faptul că Simona conduce un model de Mercedes, în valoare de 200.000 de euro, unul pe care încă miliardarul român nu l-a primit.
Simona Halep, cap de serie 1 la Roland Garros
Simona Halep va fi cap de serie numărul 1 la Roland Garros. Românca va ocupa această onorantă poziţie după retragerea campioanei Ashleigh Barty, dar şi după eliminarea Sofiei Kenin de la US Open.
Americanca era ultima jucătoare care o putea depăşi în clasament pe Simona Halep, ocupanta numărului 2 WTA. Astfel, Simo va fi cap de serie 1 la competiţia câştigată de ea în 2018.
- Simona Halep şi Ion Ţiriac au o relaţie specială
- Ce l-a determinat pe Ţiriac să îi vorbească astfel Simonei
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Ce nu mănâncă niciodată Victor Piţurcă. Este într-o formă fizică impecabilă la 70 de ani
- (P) Cum a inspirat sportul tematicile din industria divertismentului digital
- Diego Simeone, anunț categoric despre Julian Alvarez: „E ca și cum ai merge la tribunal”
- A ales banii sau iubirea? „Nu știți voi de ce plâng eu!” Vedeta urmărită de 1 milion de oameni a spus totul
- A rupt tăcerea, după ce soţul milionar a înşelat-o cu cea mai bună prietenă a ei! Ce a spus despre trădarea incredibilă


































