Acesta un nou record zilnic de infecţii în ţară, anunţă Reuters. Cazurile de coronavirus din Ucraina au explodat în urma unor măsuri de relaxare luate de autorităţi.
Cifra anunţată de Consiliul naţional de securitate şi apărare a depăşit recordul anterior de 1.732 de cazuri într-o singură zi, care a fost anunţat vineri. Ucraina are a ajuns la 89.719 de cazuri de coronavirus. De asemenea, autorităţile au raportat 2.044 de decese.
Doi jucători de la Dinamo Kiev au fost confirmaţi cu noul coronavirus
Emoţii pentru Mircea Lucescu la Dinamo Kiev. Doi dintre jucătorii echipei patronate de Surkis au fost confirmaţi cu noul coronavirus acum câteva zile.
Dinamo Kiev a anunţat că în urma testelor efectuate, doi jucători au fost depistaţi pozitiv cu noul coronavirus.
Mircea Lucescu, ameninţat de ultraşii de la Dinamo Kiev
Mircea Lucescu a semnat cu Dinamo Kiev un contract valabil până în 2022, cu opţiune de prelungire pe încă unul. Ultraşii de la Dinamo Kiev au contestat dur venirea lui Mircea Lucescu, în contextul în care antrenorul român a antrenat 12 ani pe marea rivală de la Şahtior.
"Șahtior e o istorie extraordinară. Sentimentele, emoțiile sunt în continuare. Nu se pune problema ca eu să mă dezic de ceea ce s-a întâmplat în perioada aceea. Eu sunt antrenor profesionist, știu să împart emoții, sentimente și ce înseamnă datorie profesională", a spus Mircea Lucescu.
- Explozie de cazuri în Ucraina
- Autorităţile au raportat un record de cazuri
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce a ales să facă vedeta cu maşina de 50.000 de euro primită cadou de la Ion Ţiriac
- Ianis Hagi nu se uită la bani! Suma uriașă plătită de fotbalist pentru căruciorul fiului său, Giorgios
- Ilie Năstase începe 2026 în fața judecătorilor. „Problema” de care nu a putut scăpa
- (P) Ghid VictoryBet pentru stabilirea unor limite clare la cazino online
- Cine este Adi Vasile, noul prezentator Survivor, Faimoşi vs Războinici
































