Radu Drăguşin s-a cununat civil cu Ioana/ AntenaSport
Radu Drăguşin (23 de ani) s-a cununat civil cu Ioana Stan. Fericitul eveniment pentru fundaşul naţionalei a avut loc azi, în Bucureşti, în ziua în care Tottenham se duelează cu Borussia Dortmund în Champions League.
Radu Drăguşin a “profitat” de faptul că nu este inclus în lotul de Champions League pentru a-şi uni destinele cu aleasa inimii lui, Ioana.
Radu Drăguşin s-a cununat civil cu Ioana
Radu Drăguşin şi Ioana formează un cuplu de cinci ani, de pe vremea când fundaşul evolua la Juventus. Internaţionalul român şi-a cerut iubita în căsătorie în octombrie 2025.
Cei doi nu au mai aşteptat şi au decis să se cunune civil la câteva luni după cererea în căsătorie. Evenimentul a fost unul restrâns, participând apropiaţii celor doi.
“(n.r. – Ce îi urați băiatului) Sănătate, Casă de piatră și restul…au ei grijă. (n.r. – Sunteți emoționat?) Dumneavoastră ce credeți? Deși nu e primul copil care mi se căsătorește, e normal să fie și emoții. (n.r. – Cum ați recționat când ați văzut-o prima dată pe aleasa inimii lui?) Am avut așa un sentiment că e parte din familie. (n.r. – Ce urmează pentru Radu în carieră?) El știe cel mai bine ce urmează, nu putem decât să fim alături de el și îi urez să fie sănătos. Cu sufletul sunt alături de el și de decizia lui. Nu putem decât să ne dorim să fie la Mondial. Toți jucătorii sunt importanți, importantă e victoria (n.r. – cu Turcia)”, a declarat Dan, tatăl lui Radu Drăguşin, înainte de cununia civilă.
La cununia civilă a lui Radu Drăguşin şi-a făcut apariţia şi impresarul său, Florin Manea. În ultima perioadă, s-a zvonit că fundaşul a fost aproape de o plecare de la Tottenham, el fiind dorit de AS Roma şi de RB Leipzig.
- Marius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani
- Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion
- Titi Aur a văzut imaginile cu accidentul în care a fost implicat Kader Keita şi a tras concluziile
- Celebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
- Gabriel Batistuta s-a reprofilat! Afacerea cu care are un succes uriaş atacantul “răpus” de România în 1994





























