Kristina Mladenovic, cel mai ciudat meci de la US Open. A condus cu 6-1, 5-1 şi a pierdut în faţa unei debutante pe tabloul principal de la Flushing Meadows

Dan Roșu Publicat: 3 septembrie 2020, 6:04

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Înfrângere grea pentru Kiki Nladekivic

Franţuzoaica a condus cu 6-1, 5-1, dar a fost bătută de rusoaica aflată la prima participare pe tabloul principal al unui Grand Slam. Kiki a ratat şi patru mingi de meci.

Kiki Mladenovic, înfrângere ruşinoasă

Dacă primul set a durat 33 de minute, după cum era şi normal, ce a urmat e de manual: ajunsă la 5-1, Kiki nu şi-a mai trecut în cont decât un game. După un tie-break pierdut, Mladenovic a terminat meciul cu un set alb.

Pentru Gracheva, urmează duelul cu favorita numărul 8 la câştigarea trofeului, Petra Martic, din turul 3. Ea a câştigat la New York aceeaşi sumă adjudectă ulterior în carieră, 163.000 de dolari.

17:03 FotoCamila Giorgi s-a retras din tenis! Modul uluitor prin care italianca a ales să îşi încheie cariera 16:35 Gigi Corsicanu l-a atacat pe Bogdan Lobonţ: „Nu avea ce să mai caute în casa noastră”! Apel către toţi suporterii Rapidului! 16:00 Ionuţ Chirilă e gata să devină antrenorul lui Dinamo şi în Liga a 2-a: „Am construit cea mai puternică generaţie” 15:50 Real Madrid – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00). Meci infernal pe Santiago Bernabeu. Vom afla finala Ligii Campionilor 15:46 Ma Long, cel mai bun jucător de tenis de masă din istorie, nu îşi va putea apăra titlul olimpic la Paris. Anunţ şoc 15:16 Valentin Mihăilă începe negocierile după promovarea Parmei în Serie A: „Am purtat deja câteva discuții” 14:01 PAOK – Olympiacos, meci de totul sau nimic pentru Răzvan Lucescu, exclusiv în AntenaPLAY. Restanţa care poate decide titlul 13:20 Celebrul Tom Cruise, una dintre vedetele ceremoniei de închidere a Jocurilor Olimpice 2024 13:12 „Ar fi o lovitură colosală!” Mihai Stoica se teme de planul diabolic al lui Dan Şucu: „Rapid ar deveni o forţă!” 13:11 Christian Horner, anunţ incredibil despre rivalitatea dintre Red Bull şi Mercedes Vezi toate știrile