La această partidă de dublu va lua parte şi învingătoarea dintre Irina Begu şi Gabriela Ruse. Halep a declarat, la sosirea la Cluj, că abia aşteaptă să joace din nou tenis. Mia mult, acesta a spus că este tenată să participe la turneul de la Palermo.
"Îmi este dor să joc şi îmi face mare plăcere să particip la acest turneu. Abia aştept să ne întâlnim pe teren împreună cu toţi ceilalţi jucători şi sper să fie distractiv. Momentan nu o să joc nimic, sunt doar aici la Cluj ca să ne simţim un pic bine.
Ca toată lumea (n.r. – despre perioada de izolare). Am stat protejată cât s-a putut de mult. M-am odihnit şi sper să treacă toată nebunia.
Simona Halep: "Sper să încep cu turneul de la Palermo"
S-a schimbat viaţa mea. Totul e diferit. Faptul că nu mai călătoresc a fost şi un lucru bun, pentru că m-am odihnit foarte mult, mi-am dorit acest lucru. E greu fără turnee, simt lipsa lor, sper ca în curând să putem călători în linişte şi fără teamă, pentru că este un pic îngrijorător. Nu am luat încă o decizie clară, dar eu sper să încep cu Palermo", a declarat Simona Halep, la sosirea la Cluj.
- Simona Halep a vorbit despre primul turneu la care ar putea participa
- Halep va juca la Cluj, într-un meci demonstrativ
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Jannik Sinner continuă să conducă în clasamentul ATP. Cine este jucătorul român cel mai bine clasat
- Statistica inedită despre titlurile lui Carlos Alcaraz din 2025. Antrenorul său, “absentul de serviciu”
- Horia Tecău nu mai e căpitanul nejucător al echipei de Billie Jean King a României: “O experienţă valoroasă”
- Simona Halep, devansată într-un top remarcabil în care se afla pe locul 3. Doar surorile Williams erau în față
- Jannik Sinner, anunţ despre participarea la US Open după ce s-a retras în finala de la Cincinnati