Mircea Lucescu trece prin momente foarte grele după ce a suferit în această dimineață două infarcturi. El se află în stare gravă, dar stabilă. Ciprian Marica, cel care a lucrat cu Mircea Lucescu timp de 3 ani la Șahtior, a aflat de la presă că starea lui Lucescu s-a agravat.
„Aoleu! Nu știam. Doamne! Sunt un apropiat al dânsului, chiar acum o să-i sun pe cei din familia sa. Doamne ferește! Eu am vorbit ultima dată cu dânsul după meciul cu Turcia. Zicea că este bine, că s-a agitat, dar nu părea îngrijorat prea tare.
Era bine moral. Mi-a spus că s-a concentrat pe meciul cu Turcia, că s-a enervat. Chiar îmi pare nespus de rău. Mi-a spus că se liniștește, că termină și o să se relaxeze” a declarat Ciprian Marica pentru Digi Sport.
- Copilul lui Cristi Chivu de la Inter, comparat cu Erling Haaland: „E un tip special”. Antrenorul român, lăudat: „E excepţia”
- Marius Şumudică anunţă revoluţia la CFR Cluj, după victoria cu FCSB: „M-am înţeles cu 4 jucători”
- Marius Şumudică trage un semnal de alarmă: „M-au jignit iar suporterii FCSB”. De ce se teme cel mai mult: „E doar începutul”
- FCSB mai face un singur transfer, după înfrângerea cu CFR Cluj! Anunţul lui Gigi Becali: „O să fie altă echipă de acum”
- Barcelona a dat 5 goluri, dar Hansi Flick aşteaptă întăriri: „Voi vorbi cu Deco”

































