"Octavian Popescu e ca Hagi!" Dumitru Dragomir i-a pus preţul "perlei" de la FCSB. "Dacă nici ăsta nu poate ajuta echipa naţională!"

Antena Sport Publicat: 19 aprilie 2021, 10:03

Comentarii
"Octavian Popescu e ca Hagi!" Dumitru Dragomir i-a pus preţul "perlei" de la FCSB. "Dacă nici ăsta nu poate ajuta echipa naţională!"

Octavian Popescu, lăudat de Dumitru Dragomir după golul marcat în FCSB-Botoşani 2-1

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"Dacă nici Octavian Popescu ăsta nu e fotbalist ca să ajute echipa naţională, atunci nu mai este dreptate în lume! Un jucător extraordinar, ce pase filtrante a dat!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali îl mai ţine un an şi după îl vinde pe bani mulţi. Preţul e lejer de 15 milioane de euro. Nu sunt mulţi ca el în Europa. Poate doi, trei. 

Se evidenţează cu talentul din naştere pe care îl are. E ca şi Hagi. Dacă e băiat cuminte şi cu picioarele pe pământ, cum zic românii, poate să ajungă mare de tot", a declarat Dumitru Dragomir, potrivit looksport.ro.

Octavian Popescu, gol spectaculos în FCSB – Botoşani 2-1

Criticat în ultima perioadă pentru randamentul scăzut, Octavian Popescu a oferit un răspuns pe măsură. "Perla" lui Gigi Becali a reuşit un gol spectaculos, cu care FCSB a restabilit egalitatea, 1-1, în meciul cu FC Botoşani, din prima etapă a play-off-ului. 

Popescu a şutat excelent de la 18 metri, iar mingea lobată de el a şters bara transversală înainte să intre în poartă.

Reclamă
Reclamă

Cotat pe site-urile de specialitate la 700.000 de euro, Octavian Popescu a bifat în actualul sezon 27 de apariţii, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 2 goluri şi să ofere 7 pase decisive.

Octavian Popescu: ""Mi-a venit de la sine. Am văzut la Neymar"

"Mi-a venit de la sine. Am văzut la Neymar şi am vrut şi eu să mă inspir. Toţi m-au tocat toată săptămâna: dă-i la poartă, dă-i la poartă. Nu prea îmi vine să trag la poartă. E un lucru foarte bun ca am început cu dreptul, am vĂzut rezultatul de la CFR. Mă gândeam că o să câştigăm în această seară", a spus Octavian Popescu, la finalul partidei, câştigate de FCSB cu 2-1.

Gigi Becali a plătit 190.000 de euro în schimbul "perlei" sale, căreia i-a pus o clauză de reziliere de 100.000.000 de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:54

Gabriela Ruse, eliminată de la Roma de Jelena Ostapenko! Românca ajunsese pe tablou ca lucky loser

20:40

VideoSuperSteaua – povestea completă a nopții în care fotbalul românesc a cucerit Europa

20:39

VideoJurnal Antena Sport | E gata să dea lovitura

20:37

VideoJurnal Antena Sport | E profesor în bazin

20:35

VideoJurnal Antena Sport | Pregătit să coboare la prima

20:26

VideoJurnal Antena Sport | Frustrarea lui Pancu

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 4 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 5 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 6 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat”
Citește și