Închide meniul

Mirel Rădoi, ofertă şoc din Arabia Saudită. Echipa care îl vrea pe selecţionerul României

Antena Sport Publicat: 5 aprilie 2021, 9:58

Comentarii
Mirel Rădoi, ofertă şoc din Arabia Saudită. Echipa care îl vrea pe selecţionerul României

Mirel Rădoi este dorit de Al Hilal, la care a jucat între 2009 şi 2011

Mirel Rădoi se află pe lista lui Al Hilal, scrie presa din Arabia Saudită, citată de gsp.ro. Decizia finală va fi luată la finalul sezonului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, dorit de Al Hilal

Al Hilal s-a despărţit în iarnă de Răzvan Lucescu şi este pregătită în acest moment de brazilianzul Rogerio Micale. Jurnaliştii saudiţi susţin însă că şefii clubului nu sunt mulţumiţi de acesta, deşi Al Hilal este pe primul loc în campionat.

Mirel Rădoi a jucat la Al Hilal între 2009 şi 2011. El a marcat 10 goluri în 52 de meciuri de campionat şi a devenit unul dintre idolii fanilor.

Rădoi a cucerit 5 trofee cu Al Hilal: campionat (2010 şi 2011) şi Cupa Coroanei Prinţului (2009, 2010 şi 2011).

Al Hilal este primul club la care a jucat Rădoi, după despărţirea de FCSB. Saudiţii l-au transferat cu 6 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Mirel Rădoi rămâne la echipa naţională

În aşteptarea ofertei de la Al Hilal, Mirel Rădoi va rămâne pe banca echipei naţionale. Actualul selecţioner a vrut să demisioneze după ruşinea, 2-3, din Armenia, dar a fost convins să renunţe la această idee în urma unei discuţii cu şefii Federaţiei.

Şi Victor Piţurcă a fost alături de Rădoi, care i-a criticat dur pe tricolori la finalul meciului din Armenia.

"Cum adică a dat in jucatori? Mirel Rădoi, în dialog, e mai slobod la gură şi a spus omul realitatea. (…) Acum, în momentul ăsta, Mirel se gândeşte foarte mult la ce are de facut. Eu sper să ia decizia cea mai bună", a spus Victor Piţurcă, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă

"Băi, fraţilor, susţineţi-l pe Mirel Rădoi! Ce vreţi să facă Mirel Rădoi?! Credeţi că e chiar aşa uşor? Să rămână în continuare", a mai spus Piţurcă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 24 oct.
AC Milan, remiză chinuită cu Pisa pe San Siro. Marius Marin, rezervă neutilizată
23:41 24 oct.
Laurenţiu Reghecampf a reuşit o performanţă importantă cu echipa lui! Şi-a îndeplinit obiectivul
23:26 24 oct.
Ilie Dumitrescu a intervenit în conflictul dintre Ștefan Baiaram și Mirel Rădoi: „Nu renunți la Bellingham sau Mbappe”
23:17 24 oct.
Întrebat dacă se gândeşte la titlu după egalul cu Dinamo, Dani Coman a anunţat obiectivul echipei sale
23:04 24 oct.
Alexander Zverev și-a asigurat prezența la Turneul Campionilor. Calificare în semifinale la Basel
23:01 24 oct.
Zeljko Kopic a spus motivul pentru care i-a schimbat pe Cătălin Cîrjan şi Alex Musi în meciul cu FC Argeş!
1 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 2 VIDEOLeclerc, cel mai rapid în primul antrenament din MP al Mexicului. Cursa e duminică (21:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 3 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut” 4 Ce au scris spaniolii despre Ionuţ Radu, după ce Celta Vigo a învins-o pe Nice în Europa League 5 Mihai Rotaru, categoric după ce Rădoi l-a scos pe Baiaram din lot: “Se puteau aborda altfel lucrurile” 6 Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
Citește și