Închide meniul

Cosmin Contra se luptă cu doi spanioli. Ce echipă îl doreşte pe fostul antrenor al lui Dinamo

Antena Sport Publicat: 18 martie 2021, 18:13

Comentarii
Cosmin Contra se luptă cu doi spanioli. Ce echipă îl doreşte pe fostul antrenor al lui Dinamo

Cosmin Contra este dorit de echipa din Segunda Division, Logrones

Cosmin Contra, în vârstă de 45 de ani, este aproape de un nou angajament ca tehnician. El este dorit de echipa din liga a doua a Spaniei, Logrones, scrie Marca

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Contra, aproape de Logrones

Logrones este pe locul 16 şi vine după o serie de 9 meciuri fără victorie, iar antrenorul Sergio Rodriguez este aproape demis. Cosmin Contra este lista posibililor înlocuitori, alături de Juanjo Maqueda și Nano Rivas. Logrones este echipa la care a jucat Silviu Lung, după Cupa Mondial din 1990.

Contra a mai activat de patru ori ca tehnician în Spania. El a antrenat la echipa de tineret a lui Getafe (2011-2012), Fuenlabrada (2012), Getafe (2014-2015) şi Alcorcon (2016).

Ultima dată, Contra a stat pe banca tehnică a lui Dinamo. A fost instalat în august şi a plecat în decembrie, după ce a invocat probleme de sănătate.

Cosmin Contra lucrează la UEFA

Cosmin Contra nu a rămas șomer după despărțirea de Dinamo. "Guriță" a fost delegat de UEFA la două superdueluri din Champions League, Barcelona – PSG 1-4 și Lazio – Bayern Munchen 1-4.

Reclamă
Reclamă

Fostul selecționer a avut misiunea de a realiza raportul tehnic și tactic al echipelor din teren. Mai mult, Contra a avut prilejul să "fure meserie" de la antrenori de top, precum Mauricio Pochettino sau Hansi Flick.

"Lewandowski a marcat un gol și a fost periculos pe toată durata meciului. Și-a ajutat echipa în defensivă și a arătat o excelentă mobilitate pe tot parcursul meciului", a spus Comsin Contra, pentru UEFA.com, după meciul lui Bayern.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:34
Olimpiu Moruțan putea ajunge la FCSB! Cine s-a opus transferului și ce i-a transmis lui Gigi Becali
16:26
VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 21 ianuarie
16:20
„Alergie la echipe mari” – Italienii nu l-au menajat pe Cristi Chivu, după 1-3 cu Arsenal
16:05
Rapid, amendată drastic după derby-ul cu FCSB. Suma colosală scoasă de Dan Șucu din buzunare
15:47
Istvan Kovacs arbitrează Galatasaray – Atletico Madrid, LIVE TEXT (19:45). Barcelona, Liverpool şi Bayern joacă de la ora 22:00
15:02
Zeljko Kopic, fanul lui Dinamo Zagreb în meciul cu FCSB: “Nu am nimic împotriva lor, dar aşa e normal”
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și